Porażka Stelli Niechan Gniezno

W sobotę, 30 października zawodniczki Stelli Niechan Gniezno rozegrały mecz I ligi kobiet. Spotkanie z LUKS AGRO SIEĆ Chełmno, bo blisko trzy godzinnej rywalizacji, zakończyło się przegraną 4:6.

Pierwsza runda gier singlowych rozpoczęła się bardzo obiecująco dla zawodniczek Stelli Niechan. Amelia Wiącek 3:1 pokonała Wiktorię Przybytkowską, natomiast Agata Klabińska, w tym samym stosunku setów, uporała się się z grającą obroną Katarzyną Hennig. Niestety swoje mecze, po pięciosetowych pojedynkach, przegrały Emilia Kijok z Martą Drąg i Katarzyna Osińska z Agnieszką Piłat. W tym momencie na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Po grach deblowych nasze zawodniczki przegrywały 2:4. Para Kijok -Lewandowska uległa 0:3 duetowi Drąg – Piłat, natomiast Wiącek – Osińska w czterech setach zostały pokonane przez duet Przybytkowska – Hennig. W drugiej rundzie gier pojedynczych Wiącek i Klabińska zostały pokonane przez Hennig i Przybytkowską po 3:1, natomiast na pierwszym stole, po emocjonujących pojedynkach Agnieszka Lipska pokonała Martę Drąg 3:1, a Emilia Kijok w pięciu setach wygrała z Agnieszką Piłat. Ostatecznie zawodniczki Stelli Niechan Gniezno przegrały z zespołem z Chełmna 4:6.  O porażce kolejny raz zdecydowały przegrane gry podwójne. Po jednym punkcie dla Stelli Niechan zdobyły kapitan Emilia Kijok, Agata Klabińska, Amelia Wiącek i rezerwowa Agnieszka Lipska.

Za dwa tygodnie, 13 listopada, Stellistki udadzą się do Gdańska na mecz z miejscowym MRKS a 14 listopada zmierzą się we własnej hali z LKTS LUVENA Luboń.

02 listopada 2021 | 14:02