NEWS PIŁKA RĘCZNA

Drugie zwycięstwo młodych szczypiornistek MKS

Drugi triumf zapisały na swoim koncie drugoligowe piłkarki ręczne drugiego zespołu Kapi Meble MKS. Dziś we własnej hali gnieźnianki rozgromiły Jedynkę Dzierżoniów 35-19

Po zwycięstwie w Kobierzycach, tym razem rywalem drużyny MKS PR II Gniezno była drużyna z Dzierżoniowa. UKS Jedynka w poprzedniej kolejce przegrała u siebie na inaugurację, miała więc pewnie ochotę na zmazanie plamy. Ich plany szybko zostały zweryfikowane, bo gnieźnianki objęły od początku kilkubramkowe prowadzenie, a dowodzącą na parkiecie była Weronika Wabińska. Przyjezdne przycisnęły tylko w środkowej części pierwszej połowy, gdy m.in pięć bramek rzuciła Karolina Delijewska, jednak później rządziły już gospodynie. Swoją wyższość udowodniły w drugiej połowie wygranej 19-7.

Kapi Meble MKS PR II Gniezno –  UKS Jedynka Dzierżoniów 35-19

Bramki dla MKS: Alwin 8, Wabińska 5, Śmigowska, Łachowska, Tanaś 4, Skoczeń i Musiał 3, Brząkała 2, Grzegorek i Bartkowiak 1