Matylda Dziadoszek wygrywa zapaśniczą galę w Pelplinie

W miniony weekend w Pelplinie odbył się międzynarodowy turniej VI Gala Zapaśnicza Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystąpiło 280 sportowców z 41 klubów, w tym z Słowacji, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 6 zawodników – Nadia Bułka, Gabriela Dynaryńska, Matylda Dziadoszek, Maksymilian Bułka, Antoni Skupin i Dominik Dynaryński.

Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy Klubu Sportowego Husarz Gniezno pomimo wielkich starań i ambicji wywalczyli tylko jeden medal. Niezastąpiona i niepokonana okazała się Matylda Dziadoszek, która po niezwykle zaciętych pojedynkach wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej 36 kg.

W tym samym czasie w Środzie Wielkopolskiej odbyła się gala zapaśnicza z okazji jubileuszu 35 lat istnienia miejscowego Klubu Sportowego Tęcza. Zmagania miały charakter dwumeczu pomiędzy zapaśnikami Tęczy a zaproszonymi zawodnikami z Wielkopolski.

Zaszczytu udziału w tej imprezie doświadczyli również zawodnicy z Gniezna. W gronie zaproszonych do udziału w jubileuszu sportowców znalazło się trzech członków Klubu Sportowego Husarz – Jan Skupin, Alan Bogucki i Eryk Bogucki.

Konfrontacja wypadła na korzyść Tęczy Środa Wielkopolska, która zwyciężyła reprezentację zaproszonych przedstawicieli klubów wielkopolskich 10 do 5.

18 października 2021 | 08:01