Pierwszy krok zrobiony. Stella bliższa utrzymania

Pierwszy krok w drodze do utrzymania pierwszej ligi kobiet w tenisie stołowym w Gnieźnie został zrobiony. W sobotnie popołudnie odbył się pierwszy mecz barażowy, w którym Stella Niechan Gniezno podejmowała we własnej hali KS Bronowianka Kraków.

Pierwsza runda gier singlowych rozpoczęła się znakomicie dla Stelli Niechan. Emilia Kijok 3:0 pokonała  Oliwię Wątor, natomiast Magdalena Drankiewicz, po początkowych problemach, wygrała z Zuzanną Syrda 3:2. Niestety swoje mecze przegrały Agnieszka Lipska i Agata Klabińska. W tym momencie na tablicy wyników widniał wynik 2:2, a zaraz później nasze zawodniczki wywalczyły przewagę 4:2 po niezwykle ważnych grach deblowych. Para Klabińska – Lewandowska pewnie pokonały duet Skuba – Kiliszek 3:0. Drugi pojedynek gier podwójnych był bardziej wyrównany. W pierwszych dwóch setach para Kijok – Drankiewicz  miała zdecydowaną przewagę nad krakowskim deblem Wątor – Syrda. I kiedy wydawało się, że Stellistki szybko wygrają w trzech setach, krakowianki się zmobilizowały i doprowadziły do remisu 2:2. Piąty set trzymał w napięciu licznie zgromadzoną publiczność w niechanowskiej hali,  ostatecznie  nasze dziewczyny rozstrzygnęły go na swoją korzyść 11:9 , a cały pojedynek 3:2. Stella Niechan zapewniła sobie zwycięstwo już na dwie gry przed końcem spotkania. Po zdecydowanych wygranych po 3:0 w setach Emilii Kijok nad Emilią Skuba i Magdaleny Drankiewicz z Karoliną Hołda  wynik brzmiał 6:2 dla gospodyń. Niestety nie udało się zwiększyć przewagi w ostatnich dwóch pojedynkach singlowych i ostatecznie zawodniczki Stelli Niechan Gniezno pokonały zespół z Krakowa 6:4. Po bardzo dobrej grze, komplety punktów dla Stelli Niechan zdobyły kapitan Emilia Kijok i Magdalena Drankiewicz. Punktowały również obydwa deble Kijok-Drankiewicz i Klabińska-Lewandowska.

Za tydzień Stellistki zmierzą się jeszcze raz z tą samą drużyną w meczu rewanżowym, tym razem w Krakowie.

źródło: Stella

06 czerwca 2021 | 22:33