Czarni i Wełnianka rozstrzelani. Ciekawe derby w A.klasie

Weekend kończymy tradycyjnym podsumowaniem piłkarskich wydarzeń w niższych ligach. Padło tym razem mnóstwo goli!

V liga Redbox (gr.wlkp I)

Czarni Czerniejewo – Błękitni Wronki 3-6

Bolesnej porażki od sąsiada w tabeli doznali na własnym boisku Czarni. Zaczęło się jednak obiecująco, bo do przerwy to gospodarze prowadzili 1-0 po golu z karnego Lisieckiego. Ten sam zawodnik po przerwie trafił jeszcze dwukrotnie, jednak to rywale zdołali odwrócić losy spotkania. W tabeli czerniejewianie są na 7.pozycji z dorobkiem 42 pkt.

Lechita Kłecko – Lechia Kostrzyn 0-1

Lechita uległ jedną bramkę rywalom z Kostrzyna po trafieniu Kubiaka w 71 minucie meczu. W tabeli nasza drużyna jest na trzecim miejscu od końca – 16.

V Liga Redbox (gr.wlkp III)

Stal Pleszew – Vitcovia Witkowo 1-0

Piąta w tabeli Stal okazała się minimalnie lepsza, wygrywając po jednym golu. Kończyła się pierwsza połowa meczu, gdy po lewej stronie boiska na wysokości pola karnego sfaulowany została Damian Stasiak. Do piłki podszedł Dawid Krzyżaniak i precyzyjnym strzałem ponad murem zdobył zwycięską bramkę. Vitcovia w tabeli na 10.miejscu z dorobkiem 40 oczek. Niespodzianką tej rundy jest porażka wicelidera ze Skarszewa z Polonusem 2-0

Klasa Okręgowa (gr.wlkp III)

Warta Krzymów – Zjednoczeni Trzemeszno 2-1

Piąta w tabeli Warta okazała się nieznacznie lepsza od trzemesznian, którzy zagrali niezłe spotkanie (9.pozycja)

Pelikan Niechanowo – Polanin Strzałkowo 2-2

Pelikan oddał dwa punkty rywalom na własne życzenie. Drużyna prowadziła już 2-0 po golach Kruczyńskiego i Danielewicza i oddała pole gry rywalom w drugiej połowie, tracąc decydujące trafienie w ostatnich minutach. Pelikan jest na 2.miejscu ze stratą 2 oczek do Warty, jednak ma ciągle jedno zaległe spotkanie. Na tym spotkaniu byliśmy z aparatem, poniżej można obejrzeć zdjęcia.

Klasa A Proton (gr.wlkp III)

WKS Owieczki – Tarnovia II Tarnowo Podgórne 4-0

Pewny triumf bez straty gola po trafieniach Tomczaka w pierwszej połowie, oraz Zacholskiego, Kierzka i Cieciury z drugiej. WKS jest na 7.pozycji

KS Fałkowo – Piast Łubowo 3-3

W derbach powiatu gnieźnieńskiego nieoczekiwanie punkty stracił prowadzący w tabeli KS, choć i tak może mówić o szczęściu. Po 30 minutach przegrywał już 0-2, jednak w drugiej części wyrwała jeden punkt. Wykorzystała to druga w zestawieniu Polonia Poznań, która po remisie w Mieścisku zrównała się punktami z KS. Gole dla KS – Karasiewicz, Kidawa i Włodarczak, dla Piasta – Kierzek, Adamski 2. „Dziś jednak wielki charakter, zaangażowanie i odrobina agresji w grze naszych zawodników spowdowała, że do ostatnich sekund rywale musieli drżeć o wynik i powinien być to dla nich szczęśliwy remis” – czytamy na profilowym FB klubu z Łubowa.

Klasa B Proton (gr.wlkp IV)

Wełnianka Kiszkowo – KS Łopuchowo 3-6

Bez szans była Wełnianka w pojedynku z wiceliderem z Łopuchowa. Aż trzy gole dla gospodarzy strzelił Krzysztof Podlewski. Wełnianka jest na 7.miejscu w tabeli

Fara Pelikan Żydowo – Patriot Mieścisko 4-0

Piłkarze Fary mieli w tym meczu mocne wsparcie od kibiców, które można zobaczyć TUTAJ Mecz zakończył się pewnym triumfem po golach Steina, Kowalskiego, Sieczkarka i Piechockiego. W tabeli Fara jest na 5.pozycji.

23 maja 2021 | 18:34