Koszmar MKS zaczął się po przerwie

Fatalnie zaprezentowały się dziś nasze szczypiornistki w kolejnym meczu rozgrywek 1.Ligi. W hali im. Mieczysława Łopatki MKS PR Urbis Gniezno uległ SMS ZPRP I Płock 22-31

Niewiarygodnej metamorfozy doznały dziś piłkarki ręczne MKS-u. O ile jeszcze w pierwszej połowie graliśmy skutecznie, i prowadziliśmy w pewnym już 15-10, druga część okazała się koszmarem naszej drużyny. Płocczanki z każdą minutą zaczęły łapać wiatr w żagle, a koszmar rozpoczął się od 38 minuty. Tak bezradnej i tak nieskutecznej drużyny jeszcze w tym sezonie nie oglądaliśmy, bo nie wychodziło nam dosłownie nic.

Gnieźnianki ani nie potrafiły zatrzymać rozpędzającej się maszyny z Płocka, a co gorsze, same zaczęły grać nerwowo, chaotycznie i konstruowanie akcji przypominało toporne walenie głową w mur. Nie przebiliśmy go, bo przez długie 12 minut nie trafiliśmy nic, a przyjezdne dziewięciokrotnie znalazły na nas receptę i z wyniku 17-16, zrobiło się 17-25.  Dalej były już tylko iluzoryczne szanse, bo SMS był tak nakręcony, a gnieźnianki tak zdezorientowane, że nic już nie mogło się stać. Szkoda straconych punktów, bo zwycięstwo miejscowych umocniło by je na drugim miejscu. W tej chwili mają jeszcze 4 oczka przewagi nad SMS-em, ale też dwa spotkania rozegrane mniej.

MKS PR Urbis Gniezno – SMS ZPRP I Płock 22-31 (16-12)

Bramki dla MKS: Kaczmarek 7, Giszczyńska 5, Matysek 3, Chojnacka i Łęgowska 2, Dolacińska, Kasprowiak i Alwin 1

01 maja 2021 | 16:27