SPEEDROWER TOP NEWS

Startuje CS Superliga. Na początek hit w Gnieźnie!

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy. 25 kwietnia meczami 3. kolejki rusza rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Polski w speedrowerze. Tego dnia rozegranych zostanie sześć spotkań we wszystkich trzech klasach rozgrywkowych. Taśma w górę pójdzie już punktualnie o godzinie 12, a w Gnieźnie dojdzie do najciekawszego meczu kolejki!

W przerwie zimowej rozgrywki CS Superligi przeszły małą metamorfozę. Uczestników zmagań podzielono na dwie dywizje – w pierwszej z nich ujrzymy pięć najlepszych zespołów ubiegłego sezonu, czyli drużyny: MS Śląsk ŚwiętochłowiceKS Aseko Orzeł GnieznoLwy Avia CzęstochowaLKS Szawer Leszno oraz TSŻ Schoenberger Toruń, a stawkę w dywizji „A” uzupełni jeden z beniaminków – Hydro-Bud Szarża Wrocław.

Rywalizacja w tej grupie rozpocznie się hitem w Gnieźnie, gdzie srebrny medalista KS Aseko Orzeł gościć będzie brązowych medalistów spod Jasnej Góry, czyli team Lwów Avia Czętochowa. W pierwszej stolicy Polski taśma w górę pójdzie o godzinie 14. Półtorej godziny później rozpocznie się mecz w Lesznie, gdzie LKS Szawer zmierzy się z beniaminkiem Hydro-Budr Szarżą Wrocław. Trzecie zaplanowane na ten dzień spotkanie – TSŻ-u Schoenberger Toruń z MS Śląskiem Świętochłowice zostało przełożone na 2 maja.

W drugiej dywizji do ścigania o jedno miejsce premiowane awansem do play-off oraz wyższej klasy rozgrywkowej udział weźmie pięć zespołów. Faworyt rozgrywek – ULKS Mustang Żołędowo gościć będzie w niedzielę Filu-Bud SzarżęII Wrocław, z kolei w toruńskim Kaszczoru zespół o nazwie Drwęca zmierzy się z drugim z beniaminków OS Omegą Ostrowem Wielkopolski. Dopiero w maju na ligowy tor wyjadą speedrowerzyści PKS Victorii Poczesna.

25 kwietnia czekają nas również dwa pojedynki w ramach Młodej CS Superligi (TSŻ Schoenberger ToruńOS Omega Ostrów Wielkopolski i KS Aseko Orzeł GnieznoPKS Victoria Poczesna) oraz jedno CS Superligi Żaków, w której to najmłodsi jeźdźcy sekcji TSŻ Schoenberger Toruń powalczą o punkty z adeptami OS Omegi Ostrów Wielkopolski.

źródło: cssuperliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *