FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Gnieźnianki pozostają wiceliderem tabeli!

Kolejne cenne ligowe zwycięstwo odniosły pierwszoligowe piłkarki ręczne MKS PR Urbis. Gnieźnianki dziś wieczorem pokonały na wyjeździe Jutrzenkę Płock 20-29 (13-15)

Gospodynie nie postraszyły dziś za bardzo gnieźnianek. Mimo piątej pozycji w tabeli i niezłych spotkań w tym roku na własnym parkiecie, dziś prowadziły tylko raz i to na samym początku, gdy w 1 minucie na 1-0 rzuciła Bałdyga. MKS na to trafienie odpowiedział jednak czterema, bo gospodynie nie potrafiły znaleźć żadnej recepty na naszą ofensywę. Jedyny na szczęście moment dekoncentracji trafił się nam pomiędzy 18 a 25 minutą, gdy Jutrzenka rzuciła pięć bramek z rzędu i z prowadzenia 12-7, zrobił się remis.

Od tego momentu to jednak my już dyktowaliśmy warunki. Łęgowska, Kaczmarek i Giszczyńska co chwilę dziurawiły bramkę rywalek i nasza przewaga po przerwie zaczęła wzrastać z każda minutą. Płocczanki przy tym zaczęły coraz częściej popełniać niewymuszone błędy, co tylko napędzało przyjezdne. Ostatnie trafienie w meczu walczyła Weronika Wabińska pieczętując wynik 29-20. Gnieźnianki zapisały na swoim koncie 10 ligowe zwycięstwo i utrzymały pozycję wicelidera tabeli.

Jutrzenka Płock – MKS PR Urbis Gniezno 20-29 (13-15)

Brami dla MKS: Łęgowska 7, Kaczmarek i Giszczyńska 6, Matysek i Kasprowiak 3, Chojnacka 2, Dolacińska i Wabińska 1

15 kwietnia 2021 | 18:23