MKK wytrzymał próbę nerwów i jest w play-offach!

Sklep Polski MKK postawił kropkę nad „i”, meldując się w play-offach. Dziś wieczorem pokonał w ostatnim meczu rundy zasadniczej Enea Astorię Bydgoszcz 81-68

Mecz w hali im. Mieczysława Łopatki miał wyjątkowe znaczenie, bo „Orły” wiedziały, że muszą ten mecz wygrać, aby myśleć o finałowej rundzie. Przed spotkaniem można jednak było mieć obawy, bo z różnych powodów nie zagrało kilku graczy: Emil Rau, Mateusz Rutkowski i Juliusz Barański nie mogli zameldować się w hali (covid?) MKK postawił więc dziś głównie na trzypunktowe rzuty, których oddał prawie dwukrotnie więcej od pozostałych. Nie jest to częsta sytuacja, a już trudna, o ile zawodzi skuteczność.

I niestety nie była to dzisiaj nasza najsilniejsza broń, ale zadziałała w dobrym momencie, gdy po nerwowej pierwszej kwarcie, w drugiej zaczęliśmy uciekać gościom. Kolejne rzuty Szydłowskiego, Nocka i dwukrotnie Bednarczyka pozwoliły nam odskoczyć na 15 punktów (32-17). Świetnie weszliśmy też w drugą część spotkania i po serii 8-0 gnieźnianie mogli poczuć się dużo pewniej, bo ich przewaga wzrosła do ponad 20 oczek. W ostatniej kwarcie bydgoszczanie postraszyli nas jeszcze trzypunktowymi rzutami, ale mimo aż sześciu celnym prób, gospodarze dowieźli spokojne prowadzenie.

Do play-off nasi gracze przystąpią zatem z 7.lokaty, co dla trenera Arkadiusza Konowalskiego jest bardzo dobrym wynikiem. – Tym bardziej, że po pierwszej rundzie, gdy mieliśmy tylko trzy wygrane mało kto w nas wierzył – mówi naszemu portalowi. – Dziś wiadomo było, że kto zwycięży, ten zagra dalej, więc udzieliła się nerwowość jednym i drugim. My ją pierwsi opanowaliśmy, zbudowaliśmy przewagę i w ostatniej kwarcie zmiana obrony gości trochę nas wybiła z rytmu, ale już nic nie zmieniła. Druga runda rozgrywek na pewno na plus. Zanotowaliśmy aż siedem wygranych, ponad dwukrotnie więcej niż w pierwszej i pięliśmy się w górę tabeli.

MKK zagra w pierwszej rundzie play-off z Asseco Arką Gdynia. Pierwszy mecz już w środę w Gnieźnie.

Sklep Polski MKK Gniezno – Enea Astoria Bydgoszcz 81-68 (13-15, 30-16, 22-12, 16-25)

Punkty dla MKK: Bednarczyk 17, Kotwasiński 15, Szydłowski i Nocek 12, Wietrzyński 11, Lesniczak 6, Sobkowiak 4, Konowalski i Błachowiak 2

28 marca 2021 | 19:46