Rzuty karne dały zwycięstwo Gwardii

Porażką rozpoczęli piłkarską wiosnę biało-niebiescy. Mieszko Gniezno przegrało na wyjeździe z Gwardią Koszalin 2-0.

Gnieźnianie zaczęli ten mecz najgorzej jak tylko można. Już w 50 sekundzie, po zagraniu w polu karnym ręką przez Dawida Urbaniaka, sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, który na bramkę zamienił Daniel Chyła. Nie była to niestety ostatnia jedenastka, która drogo nas kosztowała. W 66. minucie w polu karnym faulowany przez Kacpra Zimmera był Gabriel Szygenda i arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany podwyższając rezultat meczu.

Mieszkowcy mimo ambitnej gry, nie stworzyli sobie niestety zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Najlepsze miał Jakub Hoffmann, który najpierw w 79 minucie mógł strzelać w dogodnej sytuacji, chciał jednak podawać i piłka trafiła do gospodarzy. Trzy minuty później, dobry strzał z kilkunastu metrów przeszedł niestety minimalnie obok bramki.

Gwardia Koszalin – Mieszko Gniezno 2:0 (1:0)

Skład Mieszka: Benedykciński – Hoffmann, Zimmer, Bogajewski, Strosin, Pepliński, Urbaniak, Brylewski, Pawlak, Matuszak, Piskuła. Po przerwie: Wachoń, Szociński, Rejniak i Waleriańczyk

07 marca 2021 | 10:48