Piękne emocje i tylko punkt Grinbud KS

Piękne emocje zafundowali nam dziś futsaliści Grinbud KS Gniezno i Best Drive Futsal Piła. Mecz drużyn z dolnych rejonów tabeli ostatecznie zakończył się remisem 5-5 (2-3)

Wynik mecz otworzył KS, a dokładniej Bartosz Simiński zamykając w 5 minucie akcję Kamila Kijaka i był to przedsmak kanonady która miała nastąpić z obu stron. W ciągu 120 sekund padły kolejne trzy bramki, a zaczęło się od wyrównania w 6 minucie pilan po uderzeniu Wojciecha Węgrzyna. Gospodarze po zaledwie 15 sekundach znów jednak objęli prowadzenie po nieco przypadkowym golu Pawła Kaźmierczaka, od którego w zamieszaniu podbramkowym odbiła się piłka. Do przerwy niestety strzelali już tylko goście, a dokładniej Kacper Kosmowski. Najpierw w 7 minucie wykorzystał błąd naszych graczy, a w 12 minucie ładnie uderzył z ostrego kąta i przegrywaliśmy 2-3. Mogliśmy jednak przegrywać wyżej, bo niepotrzebnie sami zafundowaliśmy sobie problemy prezentując przyjezdnym przedłużony rzut karny. Strzał na nasze szczęście świetnie wybronił Dawid Dymek.

Kapitalnie za to rozpoczęła się druga odsłona. Kamil Kijak uderzył z pierwszej piłki z 6 metra i bramkarz nawet nie zdążył zareagować. Co z tego skoro pilanie mieli w swoich szeregach świetnie dysponowanego Kosmowskiego. Szybka akcja na lewej stronie, trzy podania i gracz Best Drive miał po chwili hattricka na koncie. Piątego gola straciliśmy po indywidualnej akcji Piotra Przygockiego. Zawodnik zwiódł na prawym skrzydle dwóch gnieźnian i bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie pilan. Nadzieje na punkty dał nam w 35 minucie Paweł Kaźmierczak. Podał najpierw do dobrze ustawionego w polu karnym Szymona Bereźnickiego, ten wziął na plecy gracza pilan, oddał do Kaźmierczaka i mieliśmy 4-5. Po chwili jednak był już remis! Marcin Gresser swietnie wykończył zespołową akcję i znów mieliśmy remis! Do końca obie ekipy próbowały jeszcze przechylić szalę na swoją stronę, ale wynik już się nie zmienił.

Grinbud KS Gniezno – Best Drive Futsal Piła 5-5 (2-3)

Bramki dla KS: Kaźmierczak 2, Simiński, Kijak i Gresser

06 marca 2021 | 20:49