„Orły” zwycięskie nad morzem. Piotr Leśniczak dyrygentem MKK!

Niespodzianka w Gdańsku! Sklep Polski MKK, który przegrał u siebie w pierwszej rundzie z Politechniką, dziś pokonał rywali na ich parkiecie 85-74 Świetny mecz zagrał Piotr Leśniczak (26pkt), jest to też trzecia z rzędu wygrana „Orłów”!

Gnieźnianie kapitalnie weszli w ten mecz, a zaczęło się od festiwalu „trójek”. Trafiali kolejno Bednarczyk, Wietrzyński i Rau, doszło do tego kilka udanych wejść pod kosz i goście objęli prowadzenie 24-13 po pierwszej kwarcie. Prowadzenie podwyższyliśmy tuż po wznowieniu, bo kolejne rzuty z dystansu zaliczyli Barański i Leśniczak i MKK mógł nieco spokojniej patrzeć na to, co przyniosą kolejne minuty. Całe szczęście gnieźnianie nie tracili koncentracji, co w tym sezonie jest ich słabą stroną i pomimo tego, że Politechnika próbowała niwelować stratę, to nasi skutecznie odpowiadali i przed przerwą ich przewaga ciągle była w miarę bezpieczna (51-36). Po przerwie koncertowo zaczął grać Piotr Leśniczak (na zdj.) i to on w dużej mierze zbudował jeszcze wyższą przewagę „Orłów”. Trafiał niezwykle regularnie i kwartę zakończył z 13-punktową zdobyczą, a MKK prowadzeniem 71-52.

Wydawało się w tym momencie, że losy spotkania są już niemal przesądzone i w tym momencie sygnał do ataku dał F.Cebula z Politechniki. Trzykrotnie rzucił za „3”, punkty dorzucili Kulis i Rzepkowski nasza przewaga stopniała momentalnie do 7 oczek. A na zegarze ciągle było pięć długich minut gry. Gospodarze tak uwierzyli w Cebulę, że prawie każda piłka wędrowała od tego momentu do niego, na szczęście bez opłakanego dla nas skutku. A po drugiej stronie w najlepszym momencie „trójką” odpowiedział Kotwasiński, a cała drużyna opanowała nerwy z początku kwarty i choć kwartę wyraźnie przegraliśmy, to dowieźliśmy do końca niespodziewane zwycięstwo.

MKK notuje wyraźny progress formy, bo jest to trzecia z rzędu wygrana w 2.lidze. A.Konowalski nie rzucał ostatnio słów na wiatr mówiąc, że drużyna w 2 rundzie wygląda dużo lepiej.

Politechnika Gdańska – Sklep Polski MKK Gniezno 74-85 (13-24, 23-27, 16-20, 22-14)

Najwięcej punktów dla MKK: Leśniczak 26, Kotwasiński 15

06 marca 2021 | 14:00