Husarz o włos od pudła w Otwartych Mistrzostwach Poznania

Rozpoczął się okres intensywnych startów dla gnieźnieńskiego Husarza. Sportowcy z pierwszej stolicy Polski wzięli udział w dwóch imprezach zapaśniczych.

W piątek i sobotę odbył się Puchar Polski seniorów w stylu klasycznym w Radomiu. W zmaganiach wzięło udział ponad stu sportowców z 24 klubów, w tym reprezentacje Litwy, Dani i Holandii. Niestety reprezentujący Gniezno Szymon Bereźnicki i Michał Siudziński przegrali swoje pojedynki eliminacyjne i odpadli z turnieju.

Dużo lepiej zaprezentowali się młodzi zapaśnicy Husarza, którzy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Poznania – IX memoriał Bogdana Brody. W zawodach wystartowało blisko 200 sportowców z 29 klubów. Drużynowo Husarz Gniezno zajął 4 lokatę przegrywając miejsce na podium z Granicą Gdańsk (przy tej samej ilości zdobytych punktów – na podstawie ilości zdobytych indywidualnie złotych medali) oraz Unią Swarzędz i Sobieskim Poznań.

Pierwszą stolicę reprezentowali zajmując odpowiednio miejsca:

Mateusz Dziadoszek w kat. wagowej 45 kg wygrał przed czasem wszystkie pojedynki i zajął 1 miejsce,

Matylda Dziadoszek, Julia Stefankiewicz i Witold Błaszczyk zdobyli srebrne medale,

Nadia Bułka, Antoni Skupin, Jan Skupin i Dominik Dynaryński wywalczyli brązowe krążki.

Poza podium uplasowali się Lilianna Błaszczyk, Eryk Bogucki, Alan Bogucki i Maksymilian Bułka.

Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

14 lutego 2021 | 17:12