Super-trio poprowadziło rezerwy MKS do wygranej

Drugoligowa drużyna Kapi Meble MKS PR Urbis II Gniezno pewnie wygrała z Zagłębiem II Lubin 31-24 (17-11). Goście mieli dobę momenty, jednak zwycięstwo ani na moment nie było zagrożone. Świetny mecz zagrało trio – Wabińska, Dolacińska i Tanaś

Wiceliderki zrobiły to, co do nich należało. Dziś przy Sportowej 3 gnieźnianki długo się rozkręcały, jednak swoją dominację potwierdziły od 20 minuty. Gdy na dobre rozkręciła się Weronika Wabińska (wcześniej dobry kwadrans zaliczyła Maria Tanaś rzucając 4 gole), a później dołączyła do niej Martyna Dolacińska, przewaga MKS-u zaczęła wzrastać z każdą minutą. Do przerwy mieliśmy więc 17-11, a po 48 minutach najwyższą przewagę w meczu 27-17. Tego już nie dało się przegrać i być może tak właśnie myślały gospodynie.

Efekt był taki, że Zagłębie rzuciło aż 7 bramek, a MKS stanął w miejscu. Przewaga stopniała więc do 4 trafień, jednak wtedy dwie bardzo ważne bramki rzuciła Martyna Dolacińska, a mecz zakończyła bramką Julia Skoczeń i gnieźnianki mogły cieszyć się z kolejnej wygranej.

Kapi Meble MKS PR II Gniezno – Zagłębie II Lubin 31-24 (17-11)

Bramki dla MKS: Wabińska i Dolacińska 8, Tanaś 7, Rachela i Śmigowska 2, Alwin, Brząkała, Musiał i Kabacińska  1

12 grudnia 2020 | 21:19