Aseko Orzeł Gniezno ma dwóch mistrzów Polski! Łukasz Łaniecki najlepszy w kat. open

W ten weekend na torze w Gnieźnie odbyły się OLIMP Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze. Najważniejszy turniej (open) wygrał Łukasz Łaniecki z Aseko Orła Gniezno. Drugie miejsce zajął Marcin Kołata ze Śląska Świętochłowice, a trzecie – Remigiusz Burchardt, zawodnik TSŻ Schoenberger Toruń.

Dwudniowe zmagania w pierwszej stolicy Polski dostarczyły zgromadzonym widzom wielu emocji. W trakcie weekendowej rywalizacji wyłoniono indywidualnych mistrzów kraju w kilku kategoriach – młodzik, kadet, młodzieżowiec, weteran, junior i open. Finały poprzedziły eliminacje.

Walka o mistrzowskie tytuły była bardzo zacięta. Mistrzem Polski młodzików został Marcel Świątkowski z ULKS Mustanga Żołędowo (20 pkt.), a na kolejnych miejscach uplasowali się Zuzanna Klett – również z Mustanga (19) – i Paweł Szkudlarek z PKS Wiraża Ostrów Wlkp. (16).

Wśród kadetów najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Mikołaj Menz, autor kompletu 20 punktów. Druga lokata przypadła Jakubowi Sawińskiemu z TSŻ Schoenberger Toruń (17+4), a trzecia – Ksaweremu Kielaszewskiemu z LKS Szawera Leszno (17+3).

Kolejne finały odbyły się w niedzielę. W pierwszym z nich – młodzieżowców – triumfował świętochłowiczanin Dawid Bas, który zapisał przy swoim nazwisku 20 „oczek”. Drugie miejsce zajął zawodnik Mustanga Radosław Morawiak (18), natomiast trzecie – gnieźnianin Wojciech Małecki (17).

Spośród weteranów najlepszy okazał się Marcin Szymański, reprezentant Lwów Avia Częstochowa (16). Na drugiej lokacie w tej kategorii uplasował się Łukasz Kokott, zawodnik Aseko Orła (15), a na trzeciej – jego klubowy kolega Marcin Puk (13).

Jeżeli chodzi o juniorów, to w tym przypadku wygrał bezbłędny Radosław Morawiak z Mustanga (20). Wicemistrzem został Mikołaj Menz z Aseko Orła (19), a brązowy medal przypadł Igorowi Orłowskiemu, reprezentantowi Śląska Świętochłowice (17).

Zmagania zwieńczyła najważniejsza impreza weekendu – Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze. Tutaj mistrza poznaliśmy dopiero po wyścigu dodatkowym. Pierwszy do mety dojechał w nim Łukasz Łaniecki, reprezentant Aseko Orła Gniezno (16+4) i to właśnie on został mistrzem. Srebrny medal powędrował na konto świętochłowiczanina Marcina Kołaty (16+3), a brązowy zawisł na szyi Remigiusza Burchardta z Torunia (16+w).

Turnieje toczyły się na zasadzie rywalizacji „każdy z każdym”. Nie było półfinałów, ani finałów. Ważny więc był każdy wyścig i najmniejsza pomyłka mogła mieć znaczący wpływ na końcowy rezultat. W razie takiej samej liczby punktów na koncie zawodników z czołówki, o końcowej kolejności decydował bieg dodatkowy.

30 sierpnia 2020 | 18:19