Gniezno górą w meczu Szczypiorniaków dwóch!

W czwartek Szczypiorniak Gniezno pokonaÅ‚ we własnej hali rywali z Olsztyna o tej samej nazwie 33-25 w meczu II ligi.  Liderem „Wilków” był Artur Dymkowski, który zapisał na swoim koncie osiem bramek.

Wynik spotkania w drugiej minucie otworzył Zbigniew Łuczak. Po chwili rywale z Olsztyna odpowiedzieli i wysforowali się na prowadzenie 3:1. Gospodarze musieli odrabiać. Wyrównali w 12. minucie. Później mieliśmy okres gry bramka za bramkę. Tuż przed przerwą reprezentanci gnieźnieńskiego Szczypiorniaka zdołali zbudować trzybramkową przewagę – 16:13.

W pewnym momencie drugiej partii zrobiło się gorąco. Mianowicie, w 45. minucie Szczypiorniak Olsztyn doprowadził do wyrównania. Na szczęście gospodarze w porę się otrząsnęli i wrócili na właściwe tory. W 52. minucie podopieczni Kamila Hanuszczaka zainicjowali zabójczą serię. Zainkasowali siedem trafień z rzędu i zdecydowanie odskoczyli gościom. Ostatecznie „Wilki” wygrały z olsztynianami 33:25.

Szczypiorniak Gniezno: Wolny, Zarzycki – Sobański (4), Kapella (3), Bałdyga (1), Grzelak, Siudeja (1), M. Ostrowski (6), Kędziora (3), Łuczak (2), Dymkowski (8), Kniaź (1), Gadecki (2), Krakowiak (1), Stempuchowski (1).

18 kwietnia 2019 | 21:41