FITNESS/KULTURYSTYKA TOP NEWS

Andrzej Hurysz złotym i brązowym medalistą Arnold Classic Europe!

Andrzej Hurysz dorzucił kolejne trofea do swojego dorobku. Gnieźnieński kulturysta wywalczył złoty i brązowy medal podczas Arnold Classic Europe w Barcelonie!

W prestiżowych zawodach udział wzięli sportowcy z kilkudziesięciu krajów. Nasz reprezentant wystartował w kategorii Men’s Classic Physique do 171 – nowej konkurencji ogłoszonej niedawno przez organizację IFBB i w Master Bodyboulding do 90 kg. Pierwsza z nich, tłumacząc dosłownie – jest to „klasyczna sylwetka”, konkurencja w której są takie same kategorie jak w kulturystyce klasycznej, ale inne, zwiększone limity wagi ciała do wzrostu, co pod tym względem plasuje ją między kulturystyką klasyczną a ekstremalną. A.Hurysz spisał się wyśmienicie zdobywając w niej złoty medal. Dobrze wypadł też w Master Bodyboulding, gdzie zgarnął brąz. A kto wie, czy nie dorzuciłby do swojego dorobku kolejnego złotego krążka.

Połączyli moją kat do 80kg, wtedy miałbym najprawdopodobniej drugi złoty medal. Przegrałem tylko z zawodnikami którzy byli medalistami mistrzostw świata i Europy a Estończyk @ottokivikas to zwycięzca Mr. Olimpia  Amateur. Teraz przygotowuję się do MŚ w Hiszpanii gdzie będę bronił srebrnego medalu z zeszłego roku – powiedział naszemu portalowi

Nasza gnieźnieńska „reprezentacja” w kulturystyce ma się więc coraz lepiej. Przypomnijmy, że tytuły mistrzowskie mają także na swoim koncie Marek Olejniczak, oraz Szymon Kuliński.

fot. Andrzej Hurysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *