Ogromny pech młodych koszykarzy Sklepu Polskiego MKK

Ogromny niedosyt mogą czuć młodzi koszykarze Sklepu Polskiego MKK, którzy w dramatycznych okolicznościach stracili szanse na awans do półfinału MP do lat 20. Teoretycznie przed ostatnim meczem z MKS-em Pruszków mogli nawet pozwolić sobie na 14 punktową porażkę by zająć 2. miejsce premiowane awansem. Do przerwy było pięknie, później wyglądało tak, jakby gospodarzom ktoś zgasił światło….

Przed ostatnim meczem turnieju jedno było pewne – z awansem wyjedzie z Gniezna ŁKS Szkoła Gortata Łódź mając na koncie 3 zwycięstwa. O drugim miejscu miał zadecydować ostatni pojedynek gnieźnian i pruszkowian. I ewentualnie „mała tabela” i liczenie punktów.

Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy wprawdzie nie zbudowali wyraźnej przewagi ale mieli ten komfort, że nie musieli „gonić” wyniku. Na 2 minuty przed końcem wprawdzie uciekli gospodarzom na 8 pkt., jednak od tej chwili punktowało już tylko MKK. Za sprawą dobrze dysponowanego Michała Banaszaka, gnieźnianie odrobili całą stratę przez co I część zakończyła się remisem 18-18.

II kwarta była niezwykle wyrównana. Piłka szukała wśród gości Przemysława Kuźkowa, który był tego dnia bojowo usposobiony i co ważne piekielnie skuteczny. Po drugiej stronie dzielnie radzili sobie Banaszak oraz Daniel Kotwasiński, którzy zapewnili MKK niewielkie prowadzenie do przerwy (39-36).

Pauza zadziałała tak na podopiecznych Łukasza Staszkiewicza, jakby od najbliższych kilku minut zależały losy całego meczu. Gnieźnianie zaczęli dziurawić kosz rywali rzutami za „3” (Maroszek, Leśniczak i Banaszak) i objęli najwyższe w tym meczu prowadzenie 50-39. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą, jednak od tego momentu zaczęły dziać się rzeczy co najmniej dziwne. Goście całkowicie przejęli kontrolę nad meczem rzucając 13 pkt. pod rząd i obejmując prowadzenie. MKK próbował jeszcze walczyć, jednak drugi w tej kwarcie przestój okazał się katastrofalny w skutkach. MKS kolejny raz trafiał seriami, dopisując 11 pkt. przez co ich przewaga urosła do 14 oczek (54-68). W ostatniej części całkowicie rozbici koszykarze Orłów, stracili skuteczność i koncepcję gry. Prezentując się jeszcze gorzej, zdobyli tylko 11 pkt. przegrywając wyraźnie całe spotkanie i odpadając jednocześnie z pucharowych rozgrywek. Szkoda straconej szansy, bo awans do półfinału był w zasięgu miejscowych. Jeden świetny mecz z Zastalem i dobre momenty w meczach z Łodzią i Pruszkowem okazały się niewystarczające by myśleć o kolejnej fazie.

Sklep Polski MKK – MKS Pruszków 65-91 (18-18, 21-18, 15-32, 11-23)

MKK: Banaszak 27, Kotwasiński 13, Leśniczak 11, Maroszek 8, Wietrzyński 4, Milak 2

MKS: Kuźkow 34, Goździkowski 19, Proczek 13, Chadaj 10, Przelazły 8, Czemerys 7,