NEWS WYDARZENIE

Byłe “Spartanki” wspominają i planują

Byłe zawodniczki Sparty dopełniły rytuału i znowu spotkały się na wspólnej kolacji. Wspominały jak zwykle wspólną przeszłość, ale i planują sportową przyszłość związaną z ich pasją życiową – hokejem na trawie.

Sparta Gniezno powstała w 1984 roku, a jego założycielem był wspaniały człowiek, były olimpijczyk – Alfons Flinik. Kiedyś w Gnieźnie działały trzy kluby sportowe: Start, Stella, Sparta – jedyna z sekcją kobiet. Sparta była prężna, posiadała swoje reprezentantki we wszystkich kategoriach wiekowych: począwszy od juniorki młodszej do seniorek. Zawodniczki brały udział w rozgrywkach ligowych, a uczestnictwo w Mistrzostwach Polski wielokrotnie uwieńczone było sukcesem, do których trzeba zaliczyć:

I miejsce -Mistrzostwo Polski w latach 1986, 1989, 1997 Halowe MP Juniorek mł.,

II miejsce-1988, 1989, 1994 Juniorek mł., 1996 Halowe MP Seniorek,

III miejsce -1993, 1994, 1995 MP Seniorek, 1998 Halowe MP Seniorek.

Klubowe wyjazdy zagraniczne do Veendam (Holandia), Pragi, Czeskich Budziejowic, Pilzna (Czechy), Grodna (Białoruś), Moskwy (Rosja), oraz uczestnictwo w zawodach ligowych to wszystko spajało nas, umacniało nasze więzi dostarczając niezapomnianych wrażeń i licznych doświadczeń. Byłyśmy również zawodniczkami kadry narodowej Polski. Starałyśmy się godnie reprezentować kraj w zawodach międzynarodowych. Sukces sportowy to siła, która napędzała nas do działania, to spełnienie naszych marzeń i oczekiwań. Oczywiście zdarzały się również porażki, ale i one kształtowały nasza motywację
i determinację – mówią naszemu portalowi spartanki.

Do tej pory pomimo licznych obowiązków rodzinnych i zawodowych, pomimo „braku czasu” byłe zawodniczki organizują sobie treningi. Grają nie tylko w hokeja, ale również w unihokeja, siatkówkę i koszykówkę. Rozgrywały nawet towarzyskie mecze unihokeja z klubem UKS „Błyskawica” Niechanowo. A co ciekawe poszły za tym także sukcesy. Trzy lata temu gnieźnianki zostały zaproszone do udziału w turnieju oldbojów w Tarnowskich Górach i zajęły 2. miejsce. – Było to świetne przeżycie sportowe, które utwierdziło nas w tym, że to co robimy ma sens – słyszymy.

Życzymy wszystkim młodego ducha w realizacji siebie. Nigdy nie zapominajmy, że: „Nasze szczęście zależy od nas samych” – cytatem Arystotelesa spartanki pozdrawiają sportowe środowisko Gniezna. Na zdjęciu od lewej: Kamila Jędrzejewska, Anna Słomian, Żaneta Łukasiewicz, Justyna Karcz, Ewelina Wojciechowska, Marzena Wencel, Jaromira Jankowska i Magdalena Graczyk

                                                                                                          

                                                       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *