Alan Bogucki na podium Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych

W dniach 7-8 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Do Gomulina pod Piotrkowem Trybunalskim przyjechali sportowcy z 26 klubów, aby wziąć udział w imprezie, która była jednocześnie eliminacją do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w 2021.

Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 4 zawodników Husarza Gniezno – Eryk Bogucki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie), Alan Bogucki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie), Jan Skupin  (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie) i Mateusz Dziadoszek (Szkoła Podstawowa Milenium w Gnieźnie). Gnieźnieńscy sportowcy zaliczyli bardzo dobry występ wśród czołówki polskich zapaśników – tym bardziej, że byli młodszymi rocznikami w tej grupie wiekowej. Najlepiej z zawodników KS Husarz wypadł Alan Bogucki, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 62 kg. Tuż za podium uplasował się Mateusz Dziadoszek w kategorii 48 kg. Jan Skupin ( 58 kg) zajął 9 miejsce, a Eryk Bogucki (62 kg) uplasował się na 11 pozycji.

Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

09 maja 2021 | 21:51