Koszmar poznanianek nazywa się MKS PR URBIS

MKS PR Urbis znów rozbił poznański zespół i znów zrobił to aż 15 golami! Dziś przy Sportowej gnieźnianki pokonały Innline AZS Poznań 29-14 (11-7)

Innline AZS Poznań nie będzie miło wspominał tegorocznych spotkań z żółto-czarnymi. Gnieźnianki w obu meczach wygrały różnicą 15 bramek, dziś tylko potwierdziły różnicę klas jaka dzieli oba zespoły. Przyjezdne nadzieje na emocjonująca końcówkę mogły mieć jedynie w pierwszej części, gdy przegrywały 2-3 bramkami. Prawdziwa kanonada z naszej strony zaczęła się po przerwie. Gnieźnianki z łatwością rozbijały defensywę poznanianek, niemal nie myliły się w ataku i już w 47 minucie było po sprawie. Prowadziliśmy 23-10, bo rywalki dosięgła niemoc w zdobywaniu bramek. W całej drugiej połowie tylko pięciokrotnie trafiły z akcji, więc trener Robert Popek mógł wpuścić na boisko zmienniczki. I to nic nie zmieniło, bo AZS całkowicie opadł z sił i oddał drugą część niemal bez walki.

MKS wygrał dziewiąty ligowy mecz i prawdopodobnie na chwilę wskoczył znów na drugie miejsce w tabeli. Trzeci SMS Płock ma 4 punkty mniej, ale też dwa spotkania deficytu do gnieźnianek.

MKS PR Urbis Gniezno – INNline AZS Poznań 29-14

Bramki dla MKS: Łęgowska 7, Matysek 6, Kasprowiak i Giszczyńska 5, Kaczmarek i Dolacińska 2, Niedzielska i Bigoszewska-Jackowiak 1

10 kwietnia 2021 | 20:17