Ambitny Mieszko bliski remisu z faworytem

Mieszko Gniezno poniósł kolejną ligową porażkę, ulegając dziś przy Strumykowej z KP Starogard Gdański 0-1. Jedyny gol padł w 72. minucie z rzutu karnego. Było to ostatnie spotkanie fazy zasadniczej.

To był dziś niezły mecz gnieźnian, w którym punkty odebraliśmy sobie sami. KP pretendujący  do znacznie wyższych celów w tym roku niż Mieszko, nie zaprezentował nic, co mogło rzucić na kolana, a jednak i tak wywiózł komplet punktów. Starogardzianie bramkę zdobyli z rzutu karnego, po faulu Hofmanna, który w narożniku pola nadepnął na stopę rywala w teoretycznie niegroźnej sytuacji.

Biało-niebieskich trzeba pochwalić, bo starali się odwrócić losy meczu. Najbliżej tego był w 34 minucie Brylewski, gdy piłka po strzale z rzutu wolnego minimalnie minęła słupek bramki, oraz w 66 minucie, gdy kontra mieszkowców zakończyła się ładnym uderzeniem Bogajewskiego tuż obok prawego słupka.

Tą porażką gnieźnianie zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek i teraz będę już tylko mierzyć się z rywalami z dolnej połówki. Pierwszy mecz dopiero za dwa tygodnie. Rundę wygrała Radunia Stężyca (55), przed Świtem Skolwin (50) i Polonią Środa Wlkp. (47). W najciekawszym meczu drużyn walczących o grupę mistrzowską, Pogoń II Szczecin wygrała z Kotwicą Kołobrzeg 2-1 i to ona zameldowała się w górnej części tabeli.

Mieszko Gniezno – KP Starogard Gdański 0-1 (0-0)

Bramka: Robert Wesołowski 72′ (k)

Skład Mieszka: Benedykciński – Klimaci, Brylewski, Pawlak, Pepliński, Urbaniak, Bogajwski, Hoffmann, Strosin, Matuszak, Piskuła. Na zmianę weszli: Waleriańczyk, Zimmer, Zioła

27 marca 2021 | 18:15