Lekko, łatwo i przyjemnie nad morzem. MKS zmiażdżył SPR

Konsekwentne budowanie przewagi w obronie, zdecydowana i koncertowa forma w drugiej połowie spotkania. Te czynniki zadecydowały, że w Gdyni w spotkaniu z miejscowym SPR Arką górą był MKS PR URBIS Gniezno. Gnieźnianki rozgromiły rywalki 16:32!

Początek meczu wskazywał już gnieźnianki są w formie. Wynik spotkania otworzyła Martyna Matysek, a po niej do bramki rywalek trafiła też Marta Giszczyńska i Karolina Kasprowiak. Zryw gospodyń nastąpił dopiero w 7 minucie, w której zdobyły one inauguracyjną bramkę po wykorzystanym rzucie karnym przez Matyldę Mielewczyk, a potem dwie kolejne, doprowadzając do wyniku remisowego 3:3. Był to jedyny moment, kiedy spotkanie miało wyrównany przebieg a wynik utrzymał się na styku. Dwie pod rząd bramki Mileny Kaczmarek sprawiły, że gnieźnianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. W kolejnej fazie gry gdynianki miały coraz większe kłopoty w ataku i obronie, które natychmiast wykorzystały podopieczne trenera Roberta Popka i Romana Solarka. Świetna końcówka pierwszej części pozwoliła nam ostatecznie na sześciopunktowe prowadzenie (8:14).

Po przerwie MKS PR URBIS Gniezno wykazywał lepszą dyspozycję na parkiecie, co pozwoliło gnieźniankom na podkręcenie tempa i zdobycie aż 18 bramek. Zespół z pierwszej stolicy pokazał, że nasza siła tkwi w bardzo wyrównanej kadrze a klasą dla siebie były bramkarki – Daria Konieczna i Lidia Kobyłecka, które okazały się być zmorą dla rozgrywających z SPR Arka. Wszystkie elementy – atak, obrona i bramka chodziły jak w szwajcarskim zegarku. Ostatnie bramki przez Natalię Niedzielską, Agnieszką Siwkę i Martynę Dolacińską ustanowiły wynik na 16:32. Trzy punkty z nadmorskiego terenu trafiły do MKS PR URBIS Gniezno!

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (6), Niedzielska (1), Siwka (2), Giszczyńska (11), Chojnacka, Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela, Kaczmarek (4), Matysek (3), Łęgowska (3).

tekst: MKS PR

07 marca 2021 | 21:28