Stella awansował do hokejowej Superligi!

Stella Gniezno odniosła piąte z rzędu zwycięstwo i awansowała do hokejowej Superligi! W zakończonym przed chwilą spotkaniu gnieźnianie pokonali 13-8 Lipno Stęszew i nic już im nie odbierze pierwszego miejsca w tabeli.

Gnieźnianie postawili dziś kropkę nad „i” pokonując Lipno Stęszew. Mecz wygrali pewnie, choć zaczęli od 0-2 po 10 minutach gry i dopiero w ostatniej części udowodnili swoją wyższość. Jeszce przed decydującą kwartą gospodarze prowadzili 7-5 i nie mogli być pewni końcowego triumfu. Dopiero mocna końcówka i dwie bramki Lewartowskiego, oraz Stupczyńskiego, Piechowiaka i Kaniastego dały komplet punktów Stelli.

Przed gnieźnianami jeszcze jeden mecz, który nie ma już żadnego znaczenia dla układu tabeli. – Wygraliśmy wszystko co chcieliśmy. Jest to między innymi efekt wielu gier, które odbyliśmy. Zagralismy dużo na hali, bo aż 12 meczów kontrolnych z drużynami superligowymi, plus pięć spotkań ligowych i cieszymy się z awansu. Za tydzień kończymy halę i zaczynamy przygotowania do sezonu na otwartych boiskach – relacjonuje nam trener, Rafał Grotowski.

Stella – Lipno 13-8

Bramki dla Stelli: Rafał Stupczyński 5, Marcin Lewartowski 4, Marcel Jędro, Kuba Grzechowiak, Mateusz Kaniasty, Michał Piechowiak  po 1

14 lutego 2021 | 17:44