FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Zwycięstwo za „cztery punkty” żółto-czarnych!

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosły dziś szczypiornistki MKS PR Urbis. W meczu 7. kolejki I ligi, gnieźnianki pokonały w Płocku niezwyciężony w tym sezonie u siebie SMS ZPRP 27-25 (18-16). O takich sukcesach mówi się zwykle – są warte podwójnie!

Gdy naprzeciw siebie stają drużyny, które tylko raz w tym sezonie schodziły z parkietu pokonane, wiadomo, że emocje są niemal gwarantowane. W tabeli nieco lepiej wyglądały przed tym meczem gnieźnnianki, które miały dwa punkty więcej na swoim koncie, jednak płocczanki ani razu jeszcze nie przegrały u siebie. Szybko przekonały się jednak, że o kolejny sukces będzie bardzo trudno.

Żółto-czarne tylko na początku pozwoliły na jednobramkowe prowadzenie miejscowym, wśród których brylowała dziś Paulina Kopańska. To ona za każdym razem wyprowadzała na prowadzenie SMS, jednak po przeciwnej stronie miała chociażby Martę Giszczyńską (na zdj.) Jedna z głównych armat MKS-u w tym sezonie miała kapitalną pierwszą część (6 trafień), wydatnie przyczyniając się do prowadzenia gnieźnianek po pierwszych 30 minutach 18-16.

Po przerwie jeszcze dwie bramki Kingi Lemiech pozwoliły gospodyniom na wyrównanie stanu meczu, jednak później to my mozolnie dokładaliśmy kolejne cegiełki do końcowego triumfu. Na 12 minut przed końcem wydawało się, że losy spotkania są już znane, gdy gnieźnianki objęły najwyższe prowadzenie 26-21, jednak ostatnie minuty to SMS rozegrał nieco lepiej. Zdobył 6 trafień, gdy z naszej strony tylko raz, Karolina Chojnacka, znalazła drogę do bramki rywalek. Na szczęście w ostatnich dwóch minutach to nerwy wzięły górę i ani razu piłka nie ugrzęzła w naszej siatce, dzięki czemu MKS wygrał 27-25

W tabeli gnieźnianki są aktualnie na 2.miejscu (18), ze stratą 4 punktów (ale i jednym meczem zaległym) do Sambora Tczew. Za tydzień czeka nas w Gnieźnie arcyciekawa potyczka, bo na Sportową przyjedzie trzeci w tabeli KS Kościerzyna!

SMS ZPRP I Płock – MKS PR Urbis Gniezno 25-27 (16-18)

Bramki dla MKS: Giszczyńska 8, Łęgowska 5, Kasprowiak 4, Chojnacka 3, Matysek, Kaczmarek i Bigoszewska-Jackowiak 2, Olejniczak 1

Najwięcej dla SMS: Kopańska 8, Jureńczyk 6

09 stycznia 2021 | 18:58