Mocny kwadrans Szczypiorniaka załatwił mecz

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno odniósł dziś pewne zwycięstwo w kolejnym meczu rozgrywek III ligi. W hali przy Sportowej, popularne „Wilki” pokonały Hagard Strzałkowo 28-21 (13-12)

Sprawę zwycięstwa Szczypiorniak załatwił w trakcie pierwszych 10 minut drugiej części. Po wyrównanej pierwszej części, gdy żadna z ekip nie mogła zbudować większej przewagi niż 2 bramki, przerwa wpłynęła destrukcyjnie na przyjezdnych. Hagard zaczął hurtowo popełniać błędy i w ataku i w obronie, dodatkowo miał minimalne wsparcie w swoim bramkarzu, który przepuszczał niemal każdy celny strzał.

Goście najwięcej dziur mieli na lewym skrzydle i to tam nasi szczypiorniści głównie szukali swoich szans. Pojedynki jeden na jeden wygrywał Szymon Sobański, piłkę z łatwością wprowadzaliśmy z drugiej linii w obręb półkola strzałowego i przewaga „Wilków” rosła z minuty na minutę. Mając 8 bramek przewagi Szczypiorniak nie musiał już forsować tempa w ostatnim kwadransie, Hagard natomiast dalej nie potrafił zbliżyć się do naszej drużyny grając niezwykle przewidywalnie. „Wilki” wygrały pewnie, choć należy dodać, że rywale byli dziś mocno osłabieni brakiem kilku czołowych graczy przebywających na kwarantannie i do Gniezna przyjechali w ośmioosobowym zestawieniu. Mało pracy mieli też sędziowie, którzy w całym meczu podyktowali zaledwie dwa rzuty karne – oba dla gości.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – Hagard Strzałkowo 28-21 (13-12)

Bramki dla Szczypiorniaka: Kniaź i Ostrowski 6, Sobański 4, Szymkowiak, Gaweł, Siudeja, Łuczak i Stempuchowski 2, Kędziora i Grzelak 1

Dla Hagarda najwięcej: Górecki 7

21 listopada 2020 | 16:17