TOP NEWS ŻUŻEL

“Chcę abyście zobaczyli najlepszego Kildemanda jakiego znacie”

Weekend rozpoczynamy atrakcją na jaką czekaliście – wywiadem z Peterem Kildemandem, który powstał wyłącznie z waszych pytań. Duńczyka, który jest nowym zawodnikiem Startu i interesuje was najbardziej, postanowiliśmy przedstawić z takiej strony, z jakiej chcieliście. Mamy nadzieję, że przynajmniej na początek 31-latek zaspokoił waszą ciekawość.

W ekspresowym tempie popularny “Pająk” odpowiedział na wszystkie wasze pytania, które zadaliście za naszym pośrednictwem. Jest to pierwszy wywiad, jakiego udzielił żużlowiec, więc wyjątkowo nie chcieliśmy sami komponować materiału, a posiłkować się kwestiami, które was najbardziej intrygują. Petera Kildemanda, pytaliście więc o powody przejścia do Startu, jego przeszłość, przyszłość, a nawet o psychologa czy… jego wagę. Wiele się powtarzało, więc ostatecznie zadaliśmy mu 13 pytań. Oto one, wraz z odpowiedziami.

1.Co sądzisz o swoim nowym klubie i partnerach z zespołu?

Zaczęło się od Frederika Jakobsena, którego dobrze znam i który opowiedział mi same dobre rzeczy o Starcie. Takie kwestie wychodzące od zawodnika są bardzo istotne, więc już na starcie ułatwiło mi to podjęcie decyzji, która zapadła dosyć szybko. Pozostałych znam lepiej lub gorzej, ale raczej nie jeździliśmy razem w przeszłości. Znamy się oczywiście z torów i wiem że jest to fajna i zgrana ekipa. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby wspólnie się spotkać i pogadać.

2.Dlaczego Start? Co było najistotniejsze przy podejmowaniu decyzji?

Mamy w tej chwili trudny i zarazem zwariowany moment, więc chciałem jak najszybciej podjąć decyzję. Gniezno jak powiedziałem wcześniej gdzieś krążyło mi po głowie, a po rozmowach z samym klubem szybko doszliśmy do porozumienia. Start przedstawił mi czytelne warunki, powiedział o celach, jaką kadrą będzie dysponował, więc to są wystarczające kwestie które pozwoliły mi podjąć szybko decyzję.

3.Jak chcesz poprawić swoje dotychczasowe przeciętne wyniki i wrócić do wysokiej dyspozycji?

Oczywiście, że to nie jest dla mnie łatwe, kiedy notujesz dobre występy i takie o których nie chcesz pamiętać. Zawsze chcę być pierwszy i to się nie zmieniło. Chciałbym i taki mam plan, żeby wrócić do tego co było dobre. Naprawdę nadchodzący sezon chcę potraktować bardzo poważnie, bo nie ma już miejsca na pomyłki. Zrobię absolutnie wszystko co w mojej mocy, aby zdobywać wiele punktów dla Startu!

4.Jaki masz zatem plan na dokonanie tego?

Nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. To jest tylko sport i każdy kto podjeżdża pod taśmę chce wygrać swój bieg. Ja zapewniam, że zrobię wiele, abyście zobaczyli najlepszego Kildemanda jakiego pamiętacie.

5.Gnieźnieński tor. Co możesz powiedzieć na jego temat? Jakie masz wspomnienia z niego?
Wiele razy się tutaj nie ścigałem, ale mogę powiedzieć jedno: lubiłem tutaj przyjeżdżać. Jest inny, ale można naprawdę fajnie się pościgać, bo jak każdy ma swoją specyfikę i kilka możliwych linii do ścigania.

6.Z reguły był on do tej pory twardy. Czyli taki, jakiego raczej nie lubisz.

No tak. Chcałbym, aby był normalny do ścigania i taki, który będzie naszym atutem. Rozmawialiśmy na ten temat i powinno być OK.

7.Ile propozycji miałeś z innych klubów?

Przyznam szczerze, że nie liczyłem dokładnie, ale zapytań trochę było. Tak jak powiedziałem, Gniezno było bardzo konkretne i to pozwoliło mi podjąć szybko decyzję. Dla mnie to był naprawdę łatwy “deal”

8.Gdzie oprócz Startu masz zamiar jeździć?

Prócz polskiej ligi, będzie to jak zawsze duńska i szwedzka. To są moje plany na kolejny sezon. Oby udało się je zrealizować już bez przeszkód.

9.Jak będzie wyglądał twój team w 2021 roku? Masz zamiar zmieniać coś w swoim sprzęcie?

Nie będzie żadnych zmian, bo wszystko funkcjonuje tutaj dobrze. Moi mechanicy robią dobrą robotę, jestem z nich zadowolony, podobnie jak ze sprzętu. Trochę zmian w sprzęcie dokonaliśmy już w końcówce roku, które okazały się trafione. Kilka problemów udało się więc wyeliminować i z tymi doświadczeniami będziemy wchodzić w kolejny sezon.

10.Ile kilogramów chcesz zrzucić w ciągu zimy? Chyba coś by się przydało…

Tak, mam taki plan, aby nieco zejść z wagi, ale nie jestem w stanie dokonać jakichś drastycznych skoków. Nie miałoby to sensu. Myślę, że optymalnym planem będzie zrzucenie 2-3 kg. To już byłoby coś. Startuję z takim zadaniem zaraz po świętach, bo wcześniej mógłby być z tym problem 🙂

11.Czy będziesz coś zmieniał w swoich przygotowaniach do nowego sezonu?

Nie ma sensu aby zmieniać, lub eksperymentować, bo to co dotychczas robiłem naprawdę działa. Będę trenował jak zwykle kompleksowo i tutaj nikt nie musi się o mnie bać. Będę w dobrej fizycznej formie, bo poświęcam mnóstwo czasu na indywidualne treningi ogólnorozwojowe.

12. Czy nie powinieneś więcej pracować np. z psychologiem?

Mam wokół siebie wielu profesjonalistów, z którymi rozmawiam. Mam osobistego trenera od ogólnego treningu i jeśli potrzebuję, mam do dyspozycji także psychologa. Nic mi nie brakuje na tym polu.

13. Dlaczego i kiedy otrzymałeś przydomek “Pająk”? 

To jest historia o ile pamiętam sprzed 10 lat. Zaczęło się to podczas moich występów w Anglii i kiedy zacząłem ścigać się na tych specyficznych torach, ktoś zauważył, że moja sylwetka podczas jazdy nieco przypomina pająka. Inni zaczęli to szybko podłapywać i też zauważyli, że coś w tym jest prawdy. Szybko więc ochrzczono mnie żużlowcem-pająkiem, a ja nie mam z tym problemu.

Dziękujemy w imieniu wszystkich kibiców Startu i do zobaczenia na torze!

fot. unia.tarnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *