Start 1954 wygrywa z Wartą po wojnie nerwów (galeria)

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli w CS Superlidze hokeiści Startu 1954. Przy Sportowej, gnieźnianie wygrali w sobotę, 3 października z Wartą Poznań 2-1.

Start napędzony ostatnim wyjazdowym zwycięstwem nad AZS AWF Poznań wydawał się zdecydowanym faworytem tego meczu. Boiskowe wydarzenia nieco tą wizję jednak zmieniły. Gnieźnianie źle zaczęli tracąc bramkę już w 6.minucie po karnym strzale rożnym i pchnięciu Bartosza Zaworskiego i długo nie potrafili zmienić obrazu gry. – U siebie gra się nam dużo gorzej układa. Nie wiadomo czemu – pytał retorycznie po meczu trener Jakub Stranz.

Do remisu doprowadziliśmy dopiero w 21 minucie, gdy Szymon Cyprych umieścił piłeczkę w siatce gości. Warta atakowała, Start odgryzał się przyjezdnym, jednak to do nas uśmiechnęło się szczęście w 38 minucie. Uderzenie Igora Pawlaka wprawdzie bramkarz gości wybronił, jednak przy dobitce Gracjana Jarzyńskiego był już bezradny.

Warta do ostatnich sekund próbowała doprowadzić do remisu, kilkukrotnie „wjeżdżała” w pole strzałowe Startu, jednak nie zdołała strzelić bramki

Start 1954 Gniezno – Warta Poznań 2-1

Gole dla Startu: Sz.Cyprych, G.Jarzyński

04 października 2020 | 11:13