Tenisiści stołowi rywalizowali dla tragicznie zmarłego kolegi

9. edycja Ogólnopolskiego Memoriału im. Jarosława Maćkowiaka w tenisie stołowym odbyła się w niedzielę, w nowej hali GOSiR. Pomimo oczywistych obaw związanych z pandemią, wystartowała bardzo duża ilość uczestników, bo 73 osoby.

Podczas otwarcia przypomniano sylwetkę Jarka, świetnego zawodnika Stelli Gniezno, jednocześnie żołnierza który zginął tragicznie podczas misji pokojowej w 2011 roku w Afganistanie. W otwarciu uczestniczyła mama Jarka – Pani Gabriela Maćkowiak i siostra Agnieszka. Patronat nad imprezą przyjął Prezydent Gniezna – Tomasz Budasz. W imieniu organizatorów: Klubu ‘Stella i władz samorządowych Gniezna, otwarcia dokonał Zdzisław Kujawa.

Każdy Memoriał ma na celu uczczenie pamięci Jarka, ale ma także wymiar sportowy. Tym razem niespodziewanie do Gniezna przyjechał min.  aktualny Mistrz Polski seniorów – Tomasz Kotowski z klubu Superligi ‘Energa” Toruń i  młodzieżowy wicemistrz Polski – Przemysław Walaszek z innego klubu Superligi ‘Dojlidy „ Białystok. To właśnie finał miedzy tymi zawodnikami w głównej kategorii wiekowej do 35 lat był ozdobą turnieju. Wygrał Tomasz Kotowski 3:0. Bardzo emocjonujące były gry w starszych kategoriach.  I tak w konkurencji powyżej 50 lat wygrał Krzysztof Piotrowski z Torunia – uczestnik Mistrzostw Świata Weteranów pokonując w finale dotychczasowego wielokrotnego zwycięzcę Pawła Małkusa z Raszkowa, a trzecie miejsce zajął gnieźnianin  Leszek Hyżyk.  W średniej kategorii do 50 lat zwyciężył Krzysztof Pijanowski z Wyrzyska przed Danielem Welke z Poznania i Arkadiuszem Zawadą z Gniezna.

W konkurencji „ Kobiet Open” pierwsze dwa miejsca zajęły aktualne zawodniczki pierwszoligowej „Stelii” Agnieszka Lipska przed Aleksandrą Leśnicką. Trzecia była Natalia Piechota z Lubonia, a czwarta Aleksandra Jarkowska z Białegostoku. Trzeba dodać, że turniej stanowił  jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Gniezna  w tenisie stołowym. Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary i atrakcyjne nagrody wręczane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego – Tadeusza Nowaka, Prezesa „Stelli „ Gniezno – Zdzisława Kujawę oraz współorganizatora Memoriału – Przemysława Kołodziejskiego.  Za rok jubileuszowy – dziesiąty Memoriał.

28 września 2020 | 14:14