TOP NEWS ŻUŻEL

Krakowiak poprowadził Falubaz do zwycięstwa w Gnieźnie

Francepol Falubaz Zielona Góra wygrał 4.rundę DMPJ, która rozegrano dziś na torze przy Wrzesińskiej. Młode „Myszy” zdobyły 43 punkty, wyprzedzając Fogo Unię Leszno, Moje Bermudy Stal Gorzów i Moto 303 Start Gniezno. To właśnie ta drużyna, dowodzona przez ex-startowca Norberta Krakowiaka, zapewniła sobie awans do finału imprezy.

Gnieźnianie nie zapiszą dzisiejszych zawodów do udanych. W trakcie 20 wyścigów uzbierali zaledwie 9 oczek, indywidualnie wygrywając zaledwie raz. W pierwszym swoim wyścigu Marcel Studziński przyjechał przed Krzysztofem Sadurskim i Jakubem Osyczką. W sumie uzbierał on 6 punktów, dwukrotnie więcej niż wszyscy pozostali zawodnicy Startu. Mikołaj Czapla zdobył 2 pkt, Kacper Grzelak 1, nic do mety nie dowiózł Szymon Szwacher, dwukrotnie upadając na tor. Czerwono-czarni niestety nie zaprezentowali nic na tle rywali. Jeśli nawet udało im się nieźle rozegrać pierwszy łuk, to punkty tracili na dystansie. Nieco waleczności zaprezentował Studziński, który próbował walczyć o każdy punkt na dystansie.

W drużynie Falubazu bezbłędnie pojechali Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak. Obaj czterokrotnie wyjeżdżali na tor i tyle samo razy wygrywali. 5 punktów do triumfatorów stracili leszczynianie, wśród których najlepiej wypadli Kacper Pludra (11pkt) i zaledwie 15-letni Damian Ratajczak (10). Trzecia, gorzowska Stal uzbierała 29 pkt (najwięcej Nowacki, Jasiński i Pytlewski – 9 pkt)

navigate_before
navigate_next

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *