PIŁKA NOŻNA TOP NEWS

Reorganizacja w Akademii Mieszka Gniezno. Czterech trenerów opuszcza pokład!

W środę na profilu Akademii Mieszka Gniezno na Facebooku pojawił się komunikat dotyczący reorganizacji tego podmiotu przed sezonem 2020/2021. Co się zmienia? Jak to będzie teraz wyglądać? Zachęcamy do lektury.

“Na wstępnie wielkie podziękowania dla Trenerów, którzy od dłuższego czasu kształtowali piłkarsko naszych młodych wychowanków, a obecnie wybrali dla siebie inne drogi. W sezonie 2020/2021 radzić będziemy musieli sobie bez czterech wspaniałych ludzi.

Trener Marcin Sporakowski (licencja UEFA B), w klubie spędził 26 lat! Jako zawodnik i wychowanek ruszył do Konina, gdzie w Aluminium grał w 2 lidze i rozgrywał spotkania w młodzieżowej Reprezentacji Polski. Do Gniezna wrócił w sezonie 2002/03 i do 2008/09 z przerwą na grę w Kleczewie kontynuował swoją przygodę z piłką. Po zakończeniu kariery został Trenerem grup młodzieżowych i od 11 lat wspierał rozwój Gnieźnieńskiej młodzieży.

Trener Łukasz Malczewski (licencja UEFA B), w klubie pojawił się po fuzji z 2015 roku Gniewka Gniezno i szybko wkomponował się w funkcjonowanie Mieszka. Swoją pasją i zaangażowaniem zarażał młodych zawodników. W dniu wczorajszym ze łzami w oczach żegnał się wraz z młodymi Mieszkowcami z rocznika 2009. Wspaniały pedagog i Przyjaciel!

Trener Przemysław Otuszewski (licencja UEFA A). Poznaniak, ale od samego początku „Nasz”. Piłkarz mający w swoim CV ponad 100 występów w samej 1 lidze i kolejne setki w 3 lidze. Trener i Przyjaciel, od którego uczyli się w ostatnich dwóch latach nie tylko nasi wychowankowie, ale również Trenerzy. Jego wielka wiedza wprowadzana była w początkowy rozwój Akademii.

Trener Radek Mikołajczak (licencja UEFA B). Piłkarz z wielkim doświadczeniem mimo młodego wieku. Wielokrotny młodzieżowy Reprezentant Polski. Współpracę z Akademią zaczął od szkolenia najmłodszych adeptów z rocznika 2015/16. Jak sam mówił czuł się tutaj jak w domu (mimo tylko 2 lat spędzonych w Gnieźnie) i dla nas również był już miejscowym. Takiego charakteru życzymy wszystkim! Powodzenia w nowym klubie.

Wszystkim wspomnianym życzymy dalszych sukcesów ale również spokoju, szczęścia i zdrowia. Dziękujemy Wam!

Początek nowego sezonu to pewne zmiany w funkcjonowaniu Akademii. Swoim patronatem szkolenie dzieci i młodzieży objął Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji (GOSiR Gniezno). Wstrzymany zostaje projekt pionu szkolenia oraz funkcje dyrektorskie, koordynatorem pozostaje Mateusz Bartkowiak. Kontynuujemy naszą pracę z myślą o rozwoju zawodników naszej Akademii. Standardy zostaną utrzymane i z tą zasadą kierujemy się w przyszłość.

Sztab szkoleniowy Akademii w sezonie 2020/2021:

⚪️🔵 Rocznik 2005 (klasa sportowa w liceum) – Mikołaj Tarczyński (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2006 – Bartosz Kapsa (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2007 – Mateusz Bartkowiak (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2008 – Wojciech Gąsiorowski (UEFA B)
⚪️🔵 Rocznik 2009 – Adam Heliasz (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2009/10 open – Mikołaj Tarczyński (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2010 biały – Filip Huebner (UEFA B)
⚪️🔵 Rocznik 2010 niebieski – Paweł Bartkowiak (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2011 biały i niebieski – Michał Bigaj (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2012 biały i niebieski – Przemysław Urbaniak (UEFA B)
⚪️🔵 Rocznik 2013 – Mateusz Bartkowiak (UEFA A)
⚪️🔵 Rocznik 2014 biały i niebieski – Tomasz Zakrzewski (UEFA B)
⚪️🔵 Rocznik 2015 biały i niebieski – Dariusz Urbaniak (Grassroots C)
⚪️🔵 Rocznik 2016 – planowany nabór

AKADEMIA MIESZKA GNIEZNO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *