FUTSAL NEWS

Nieoficjalnie: Legia Warszawa przyjedzie do Gniezna!

Musimy jeszcze trochę poczekać na oficjalne potwierdzenie i podział grup w 1. Polskiej Lidze Futsalu, ale na ten moment wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zmagań na zapleczu futsalowej ekstraklasy do Gniezna przyjedzie Legia Warszawa!

Futsalowa sekcja Legii Warszawa kapitalnie wypadła w rozgrywkach 2. PLF. Ekipa ze stolicy w swoim debiutanckim sezonie wygrała 11 meczów i zanotowała tylko jedną porażkę. W sumie uzbierała 33 punkty – w lidze triumfowała z ośmiopunktową przewagą nad drugą ekipą z Garwolina.

Wiele wskazuje na to, że Legia trafi do pierwszej grupy 1. PLF – do tej, w której występuje również KS Gniezno. Czekamy jeszcze na informację PZPN-u z oficjalnymi podziałami zespołów. Jeżeli jednak rzeczywiście Legia będzie mierzyć się z KS-em, to czekają nas arcyciekawe spotkania.

Dodajmy jeszcze, że jedne derby stolic gnieźnieńskim futsalistom odpadły. To przez to, że AZS UW Wilanów (dawniej AZS UW Warszawa) awansował do Futsal Ekstraklasy. Z I ligi gr. 1 przepustkę do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej uzyskał także Team Lębork. Ze względu na koronawirusa, nikt w tym sezonie nie spadł.

Grafika: futbol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *