NEWS

Zielone światło dla obcokrajowców Startu

Na ten komunikat czekali wszyscy sternicy polskich klubów żużlowych. Zniesiono obowiązek kwarantanny dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Polski m.in w celach zarobkowych. 

Nie ma już przeszkód, by do Gniezna przyjechali stranieri Startu bez obowiązku 14-dniowej izolacji. MSZ i Straż Graniczna poinformowały o zniesieniu obowiązku kwarantanny dla osób przekraczających granicę Polski. Każdy kto przyjeżdża w ramach czynności zawodowych, służbowych, lub zarobkowych nie musi od razu lądować w czterech ścianach. Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej: „Z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP, stanowiącą granicę wewnętrzną, w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych wykonywanych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, na podstawie zawartych przez te kraje umów i porozumień z UE”.

Dla czerwono-czarnych był to żelazny punkt w rozmowach dotyczących startu eWinner 1.Ligi. Jeszcze niedawno dla dyrektora klubu Piotra Mikołajczaka (na zdj. po prawej) był to poważny problem. – Jeżeli granice nie zostaną otwarte, a ruszy liga duńska czy szwedzka, możemy mieć problem z zawodnikami z tych krajów, gdyż mogą nie dostać oni zgody na starty w Polsce. I wówczas nasz start w lidze nie miałby sensu – tak mówił trzy tygodnie temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *