PIŁKA NOŻNA TOP NEWS

Akademia Mieszka i Szkoła Futbolu reagują na pandemię koronawirusa

Przedstawiciele Akademii Mieszka Gniezn i Szkoły Futbolu podjęli kroki w odpowiedzi na pandemię koronawirusa. Co postanowiono? 

Szkoła Futbolu zawiesiła składki na okres pandemii. Jest to w zasadzie w pełni zrozumiałe. Nie ma treningów, to też nie ma płacenia.  – Uwaga z dniem 1 kwietnia Szkoła Futbolu zawiesza opłaty wobec opiekunów naszych zawodników. Wielu z Państwa posiada swoje firmy dlatego z pewnością znaleźliście się Państwo w trudnej sytuacji. W kwietniu prosimy nie wpłacać składki, a jeśli uda się szybciej wrócić do zajęć to opłata pójdzie z miesiąca marca ponieważ nie wszystkie treningi w tym miesiącu odbyły się i jak już wiemy, reszta również się niestety nie odbędzie – przekazał Wojciech Brenk, właściciel SF.

A jak sytuacja wygląda w Mieszku Gniezno? Tutaj sprawa jest bardziej złożona. Postanowiono, że w kwietniu składki nie będą obligatoryjne. Wpłacać środki jednak jak najbardziej można. Zgromadzona kwota zostanie przeznaczona na bieżące koszty w działalności szkółki oraz wsparcie gnieźnieńskich szpitali (20%). Poniżej publikujemy komunikat w tej sprawie.

“Komunikat Akademii Mieszko!

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Sponsorzy Akademii.

Ostatni okres jest dla Nas wszystkich bardzo trudny. Musimy Naszą pasję i zaangażowanie zamknąć w domach. Pomimo trudności, jest to konieczne i niezbędne dla naszego wspólnego zdrowia.

Od początku zaistnienia problemu z kwarantanną pojawiły się pytania, co dalej ze składkami.

Opłata za uczestnictwo dzieci jest opłatą członkowską, niemniej jednak zdecydowaliśmy, że w miesiącu kwietniu nie będzie obligatoryjna, a jej regulację pozostawiamy do Państwa dobrowolnej decyzji. Będzie ona potraktowana jako kontynuowanie działalności Akademii (wiele kosztów jej funkcjonowania pozostaje bez zmian) oraz wsparcie służb medycznych w walce z koronawirusem – 20% wpłat zostanie przekazanych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla gnieźnieńskiego szpitala.

Miejmy nadzieję, że szybko poradzimy sobie z zagrożeniem i wszyscy wrócimy do normalnego funkcjonowania silniejsi!

Proszę uważać na SIEBIE i swoich bliskich.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd i Trenerzy Akademii MKS Mieszko Gniezno”

Są już pierwsze reakcje na decyzję kierownictwa Akademii Mieszka. “Wspieramy Akademię i wszyscy powinni zapłacić składkę” – napisał jeden z rodziców, dostając wsparcie od pozostałych. Jak widać zatem, z pewnością znajdą się tacy, którzy mimo wszystko uiszczą opłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *