NEWS ŻUŻEL

Będzie renegocjacja kontraktów w Starcie? Co ze sponsorami?

StartTV wyemitował dziś wieczorem na swoim facebookowym profilu pierwsze wydanie studia na żywo „Wieczór z czarnym sportem”. Poruszono kilka ciekawych kwestii, w tym jedną bardzo ważną w kontekście pandemii koronawirusa: Co stanie się z kontraktami żużlowców, gdy sezon zostanie skrócony, lub co gorsze – odwołany? Czy sponsorzy nie zaczną masowo się wycofywać? 

Prawie godzinny program na żywo z udziałem menedżera Rafaela Wojciechowskiego i dyrektora klubu Piotra Mikołajczaka obfitował dziś w wiele aktualnych spaw dotyczących Startu. Poruszono kwestie przygotowania do sezonu, obozu w Szczyrku, wyjazdu do Gorican i co najważniejsze – ostatnich wydarzeń związanych z pandemią wirusa. Pytania zadawali też w komentarzach kibice. Na wiele z nich nie sposób było działaczom precyzyjnie odpowiedzieć, bo sytuacja jest niecodzienna.

O starcie sezonu dziś nikt nawet nie odważy się powiedzieć ani słowa, w związku z czym wszystko inne także pozostaje jednym wielkim znakiem zapytania. Nie wiadomo co z pierwszymi meczami, co z ligą, co z całym sezonem? Otwartym pytaniem jest także to, jak reagować będą na wydarzenia sponsorzy? W Gorzowie już wycofał się sponsor strategiczny, a miasto wstrzymało ogromną dotację dla klubu, więc sytuacja Stali jeszcze przed sezonem stała się arcytrudna. Klub w ciągu kilku dni został z 3 milionową wyrwą w budżecie! Co dzieje się zatem w Gnieźnie?

U nas sytuacja jest na razie stabilna i nie odczuwamy żadnych negatywnych skutków wirusa – mówił w rozmowie z Grzegorzem Buczkowskim dyrektor GTM Start, Piotr Mikołajczak. – Umowy zostały podpisane i ciągle dochodzą nowe. Mogę zdradzić, że pozyskaliśmy takie firmy jak Budex, Duży Ben, gnieźnieńskiego przedstawiciela wakacje.pl, HiFi Exclusive i z tego jesteśmy zadowoleni. Chcemy też podziękować prezydentowi Tomaszowi Budaszowi, który już przelał nam pieniądze za pierwszą transzę dotacji. Funkcjonujemy normalnie, płacimy zobowiązania i co najważniejsze – zawodnicy dostali wszystko, co mieli zapisane w umowach przed sezonem. My tylko czekamy na ligę, aby chłopacy zarabiali na torze. Nie ma tematu renegocjacji kontraktów NA RAZIE. Może taki czas przyjdzie, ale poczekajmy jak rozwinie się sytuacja w kraju. Oby sponsorzy nie ograniczali tego, do czego się zobowiązali, to będzie dobrze. Na razie jest wszystko OK i kibice mogą być spokojni. 

Kibiców na tym etapie interesuje wszystko, więc pytali także o to, co stanie się z karnetami jeśli sezon będzie np. odwołany. – Pierwsze co przychodzi nam na myśl, to jest to, że będą one przesunięte na 2021 rok. Oby do tego nie doszło – zdradził P.Mikołajczak. 

Pod dużym znakiem zapytania stoi też już dziś turniej o Koronę Chrobrego. Najbliższe tygodnie pokażą, czy czerwcowa data będzie dobrym terminem do rozegrania tych zawodów. – To jest 11 czerwca i boję się, że o ile ruszymy, GKSŻ może ten termin uznać za dobry na ligę. Wszystkie „siły” zostaną raczej nastawione na odjechanie ligi – mówił dyrektor klubu. 

fot. SportoweFakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *