Remisowa inauguracja wiosny w wykonaniu Mieszka

Remisem zakończyło się spotkanie inaugurujące rundę wiosenną piłkarskiej III ligi gr.2 Mieszko Gniezno – Polonia Środa Wlkp. Na stadionie przy Strumykowej padł rezultat 1-1 (1-1), który nie krzywdzi żadnej z drużyn.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej piłkarzom gnieźnieńskiego Mieszka przyszło zmierzyć się Polonią Środa Wielkopolska. Goście przyjechali do Gniezna w mocno osłabionym przez kontuzje składzie, ale nie oznaczało to, że poddadzą się bez walki.

Od środka zaczęli gospodarze, ale to przyjezdni już w pierwszej akcji za sprawą Jędrzeja Kujawy wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to walka w środku pola z lekką przewagą polonistów. Oba zespoły próbowały kreować akcje bramkowe, jednak bez większego efektu. Sytuacja uległa zmianie w 21 minucie, kiedy kapitalnym strzałem i bramką bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Filip Fiborek i zrobiło się 1:1. Gnieźnianie mogli wyjść na prowadzenie w 37 minucie, jednak strzał Radosława Mikołajczaka zatrzymał się na poprzeczce. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło, więc piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie piłkarze obu drużyn dostosowali się do panującej tego dnia aury i nie rozpieszczali kibiców. Zarówno Mieszko, jak Polonia potrafili zaatakować bramkę rywale, jednak żadna z ekip nie potrafiła postawić przysłowiowej „kropki nad i”. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1, co nie satysfakcjonuje żadnej drużyny.

Warto zaznaczyć, że w dzisiejszym spotkaniu w zespole Mieszka zagrało sześcioro młodzieżowców. Najmłodszy był Hubert Walerjańczyk, urodzony 24.09.2002

Bramki: 17. Fiborek – 3. Kujawa

Żółte kartki 37. Wilk (GNO), 68. Mikołajczak (GNO), 90. Brylewski (GNO) – 54. Borucki (PSW), 60. Kaźmierczak (PSW), 66. Henriquez (PSW), 90. Wujec (PSW)

SKŁADY:

MKS Mieszko Gniezno: Janicki – Jandy, Roszak, Hoffmann (64. Osmański), Kalupa, Kantorowski, Brylewski, Jasiński, Fiborek (82. Walerjańczyk), Biegański, Mikołajczak (89. Zimmer).

Rezerwowi: Woźniak – Olejniczak, Mól, Zimmer, Osmański, Bogajewski, Walerjańczyk.

Polonia Środa Wielkopolska: Garstkiewicz – Borucki, Wujec, Ceglewski, Wilk, Kujawa, Kaźmierczak (63. Górzyński), Draszczyk (71. Robaczyński), Sobkowiak, Kozłowski, Henriquez.

Rezerwowi: Frąckowiak – Gołębiewski, Zgarda, Górzyński, Miśkiewicz, Robaczyński, Chraplak.

Widzów: ok. 200

ZA: Mieszko Gniezno / stopka Mateusz Domański

07 marca 2020 | 17:31