FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Porażka MKK po zaciętym boju. Świetny mecz Dobrzyckiego

W środę Sklep Polski MKK Gniezno stoczył bardzo zacięty bój w Gdyni z tamtejszą Arką AMW II. Niestety, podopieczni Arkadiusza Konowalskiego musieli przełknąć gorycz porażki (86:90), choć w dwóch pierwszych kwartach wygrywali z gospodarzami.

Gnieźnianie absolutnie nie byli faworytem tego meczu. Sklep Polski MKK to drużyna ze środka tabeli, natomiast Arka AMW II jest liderem rozgrywek II ligi. Mimo to ekipa z pierwszej stolicy Polski nie sprzedała tanio skóry.

Rywalizacja od początku była bardzo wyrównana. Ani gospodarze, ani goście nie zamierzali odpuszczać. W pierwszej kwarcie minimalnie lepiej wypadli przyjezdni, wygrywając 21:20. Także i w drugiej części spotkania triumfowali gnieźnianie – w tym przypadku znacznie wyraźniej, bo 29:18. To napawało optymizmem przed drugą połową zmagań.

Do trzeciej kwarty koszykarze prowadzeni przez trenera Arkadiusza Konowalskiego przystąpili z dwunastopunktową zaliczką. Niestety, w tej odsłonie zaczęła ona topnieć – przed decydującą kwartą mieliśmy na tablicy wyników rezultat 65:69. Na nieco ponad sześć minut przed końcem rywalizacji gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Sklep Polski MKK nie chciał ustępować i szukał szans na odskoczenie rywalom. Ci jednak również polepszyli swoją skuteczność. Na minutę przed końcem, po rzucie Emila Rau za trzy punkty, gnieźnieński zespół prowadził 86:83. Niestety, w ostatnich sekundach to gospodarze zachowali zimne głowy i wygrali ostatecznie 90:86. Kluczowe okazały się punkty zdobyte przez gdynian w trakcie końcowych… sześciu sekund!

Sklep Polski MKK zagrał w składzie: Rau 20, Barański 5, Kotwasiński 1, Rutkowski 6, Sobkowiak 4, Wietrzyński 11, Nocek 2, Dobrzycki 26, Leśniczak 11.

Tabela rozgrywek:

m drużyna pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica stosunek
1 Arka AMW II Gdynia 33 18 15 – 3 8 – 1 7 – 2 1537 – 1304 +233 1.1787
2 KSK Noteć Inowrocław 32 18 14 – 4 8 – 1 6 – 3 1564 – 1241 +323 1.2603
3 Decka Pelplin 32 18 14 – 4 7 – 3 7 – 1 1478 – 1269 +209 1.1647
4 Devil Energy Politechnika Gdańska 30 18 12 – 6 8 – 1 4 – 5 1479 – 1380 +99 1.0717
5 MKS Sokół Międzychód 29 18 11 – 7 6 – 3 5 – 4 1551 – 1430 +121 1.0846
6 Trefl II Sopot 29 19 10 – 9 6 – 3 4 – 6 1541 – 1509 +32 1.0212
7 Sklep Polski MKK Gniezno 28 18 10 – 8 7 – 1 3 – 7 1516 – 1426 +90 1.0631
8 AZS UMK Toruń 27 18 9 – 9 6 – 3 3 – 6 1460 – 1504 -44 0.9707
9 MKKS Żak Koszalin 25 18 7 – 11 6 – 3 1 – 8 1403 – 1484 -81 0.9454
10 SMS PZKosz Władysławowo 24 19 5 – 14 3 – 7 2 – 7 1365 – 1580 -215 0.8639
11 Biofarm Basket II Poznań 20 18 2 – 16 1 – 8 1 – 8 1239 – 1561 -322 0.7937
12 Enea UTP Astoria Bydgoszcz 18 18 0 – 18 0 – 9 0 – 9 1259 – 1704 -445 0.7388