Niespodziewany tytuł dla zawodniczek Stelli

Świetnie spisały się tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno na Mistrzostwach Wielkopolski Seniorów rozgrywanych w Luboniu. Nasza para deblowa : Aleksandra Leśnicka- Zuzanna Lewandowska zdobyła niespodziewanie mistrzowski tytuł pokonując po drodze duety pierwszoligowe z LKTS Luboń.

W meczu ćwierćfinałowym pokonały siostry Joannę i Alicję Maślak 3;0, w półfinale parę z Lubonia Julię Gładysz –Anitę Chudy 3:1 i w finale po pięknej grze kolejna parę LKTS : Natalia Piechota-Aleksandra Nowak 3:1.  Rewelacyjnie spisała się Aleksandra Leśnicka w konkurencji indywidualnej zdobywając tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski! Najpierw pokonała Klaudie kostyk z czempinia 3:0, potem Julie Gładysz z Lubonia 3:2, Alicja Gaca – fairPlayce Poznań 3:1, Anitę Chudy z LKTS 3:1 i dopiero w finale po dramatycznym pojedynku uległa zawodniczce pierwszoligowej Zuzannie Sułek 2:3. Nasza zawodniczka miała w piątym secie dwa razy piłkę meczową, niestety szczęście dopisało przeciwniczce.  Również w grze mieszanej Leśnicka grając w parze z Adrianem Spychałą zdobyli tytuł wicemistrzowski. Kolejno wygrywali z parami : Serafiński-Frelich 3:0, Balcerzak-Gaca 3:1 w półfinale z Maciejem Wiśniewskim – Zuzanna Sułek 3:2,  ulegając w finale Anicie Chudy-Mateuszowi  Lisieckiemu 2:3.  Był to doskonały występ  Aleksandry Leśnickiej , która zdobyła tytuł Mistrzyni i dwa tytuły wicemistrzowskie Wielkopolski.

Trzecie miejsce Patryka  Króla w Poznaniu

Dobrze zaprezentował się na turnieju Grand Prix Wielkopolski Młodzików młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Patryk Król. Patryk zajął wysokie trzecie miejsce wśród 97 startujących zawodników z całej Wielkopolski.   Kolejno pokonał : Tobiasza Błaszczyka z PKS Michał Krostkowo 3:0, Bartka Sułka z LKTS Luboń 3:0, Piotra Wieczorka z Polonii Śmigiel 3:0. Jakuba Nadolnego z UKS Smecz Konin 3:0, Kacpra Zrola z Lubonia 3:2 i przegrał w półfinale z Michałem Kazimierczakiem 0:3.  Ósme miejsce zajął Błażej Jaros, a trzynaste Ksawier Jaros. Kolejne dobre występy młodych pingpongistów Stelli Niechan podopiecznych trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka.

17 lutego 2020 | 09:01