FUTSAL NEWS

Trener Constractu chwali bramkarzy KS-u

W miniony weekend KS Gniezno przegrał z Constractem Lubawa 1:6. Wymiar kary mógł być jeszcze wyższy, gdyby nie świetna postawa naszych bramkarzy – Dawida Dymka i Macieja Zięby. O udanym występie golkiperów KS-u w rozmowie z futsal-polska.pl mówił Dawid Grubalski, szkoleniowiec Constractu i trener reprezentacji Polski U-19.

W sobotę Constract Lubawa zrobił swoje i wygrał w Gnieźnie 6:1, awansując tym samym do 1/8 Pucharu Polski w Futsalu. Trudny mecz?

Zagraliśmy odpowiedzialnie, na swoim poziomie w organizacji gry. Trochę było czuć po chłopakach, że nie są to rozgrywki ligowe. Skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba jednak powiedzieć, że super spisywali się bramkarze gospodarzy. Było widać, że bardzo chcą się pokazać i pomóc zespołowi. Często im się to udawało. Jeżeli chodzi o organizację gry, to myślę, że zagraliśmy na swoim poziomie. Tak niski wynik jest zasługą bramkarzy zespołu gospodarzy.

Mimo wszystko jedną bramkę straciliście, padła ona po przedłużonym rzucie karnym. W drugiej połowie popełniliście dość dużo przewinień…

Czy były faule, czy nie, to nie wiem…

Sugeruję się oficjalną wersją.

Jak łapiemy takie faule z nie wiadomo czego, to może się to zdarzyć. Kto był, ten widział. Przedłużony rzut karny jest loterią. Bramkarz nie zawsze jest w stanie pomóc. Ważne, że nie straciliśmy bramki z gry. Graliśmy odpowiedzialnie w obronie i nie było zbyt wielu sytuacji, w których gospodarze nam zagrozili.

Pełny wywiad do przeczytania na stronie futsal-polska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *