Mocne otwarcie sezonu zapaśników Husarza

Udziałem w Mistrzostwach Wielkopolski w stylu wolnym zainaugurowany został sezon 2020 w zapasach. Zawody odbyły się w sobotę, 25 stycznia w Krotoszynie. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodników z  7 wielkopolskich klubów – Ceramik Krotoszyn, Grunwald Poznań, UKS Kiekrz, Tęcza Środa Wielkopolska, Zapasy Plewiska, Sobieski Poznań i Husarz Gniezno.

Klub z pierwszej stolicy reprezentowało 6 przedstawicieli, którzy otwarcie sezonu zaliczyć mogą do bardzo udanych. Złote medale i tytuły Mistrzów Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli – Matylda Dziadoszek (kat. wagowa 28kg), Alan Bogucki (kat. wagowa 52 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 57 kg). Srebrne medale zdobyli – Gabriela Dynaryńska i Antoni Skupin. Na trzecim miejscu podium stanął Dominik Dynaryński.

Na szczególną uwagę zasługują zdobywcy tytułów mistrzowskich Alan i Eryk Boguccy, którzy w okresie roku zmienili dwu krotnie swoje kategorie wagowe i nadal wykazują wysoki poziom oraz dominację na matach Wielkopolski. Również Matylda Dziadoszek bieżący sezon zaczęła od zwycięstwa, którego pasmo trwa już 2 lata. Imprezę zaszczycił swoją osobą srebrny medalista olimpijski z Moskwy  w zapasach w stylu wolnym –  Władysław Stecyk, z którym ekipa z Gniezna uwieczniła się na fotografii.

26 stycznia 2020 | 22:13