Pierwsze sparingowe zwycięstwo Mieszka

Pierwszy mecz i pierwsze sparingowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Mieszka Gniezno. III-ligowcy pokonali dziś na sztucznym boisku przy Strumykowej, występującą o szczebel niżej Kotwicę Kórnik 3-1 (1-0)

Dla trenera Mariusza Bekasa trening był pierwszą okazją, by sprawdzić nie tylko dyspozycję tych, których już zna z ubiegłej rundy, ale i nowych graczy. Biało-niebiescy testowali m.in stopera Jakuba Jandy z Obry Kościan i bocznego pomocnika Michała Mola. Z czterech goli, aż trzy padły po stałych fragmentach gry. Bramki dla Mieszka strzelili: Radosław Mikołajczak, Kacper Zimmer i Hubert Waleriańczyk

– Sparing rozegraliśmy szeroką kadrą, bo wybiegło w sumie 18 graczy. W pierwszej połowie mieliśmy znacznie więcej sytuacji, ale nie wykorzystaliśmy ich i padła tylko jedna bramka. Gola straciliśmy po stałym fragmencie, jednak trzeba powiedzieć, że przez większość meczu panowaliśmy nad wydarzeniami na boisku. W drugiej połowie wypuściła praktycznie samych młodzieżowców , gra co prawda się w tym momencie wyrównała, ale tym razem to my strzeliliśmy dwukrotnie po stałych fragmentach. Na początku przygotowań takie mecze są oczywiście pozytywnym bodźcem dla zawodników – powiedział nam trener, Mariusz Bekas.

25 stycznia 2020 | 18:42