Poniedziałek nie musi być zły. MKK lepszy od Trefla

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK dopisali kolejne punkty do drugoligowej tabeli. W poniedziałek, 13 stycznia pokonali na własnym parkiecie Trefla II Sopot 81-69.

Mecz z Treflem miał być ciężką przeprawą dla gnieźnieńskich koszykarzy, jednak nieoczekiwanie zaczął się koncertowo. Naszym zawodnikom wychodziło niemal wszystko – trafiali, przechwytywali piłki rywali i po trzech minutach mieliśmy już 9-0. Żeby jednak mówić o pełni szczęścia powinniśmy zapomnieć o ostatnich 3 minutach. Rywale wyraźnie się rozkręcili, gnieźnianie zaczęli popełniać błędy i z pewnego prowadzenia zrobiło się -1 po kwarcie (21-22).

Miejscowi wyciągnęli jednak skuteczne wnioski i przestali popełniać hurtowo błędy, co od razu poskutkowało zmianą wyniku na tablicy. DO przerwy mieliśmy wiec 42-34, a bezpieczną około 10-punktową przewagę utrzymywaliśmy aż do końca trzeciej kwarty. Nerwowo przez chwilę zrobiło się dopiero na początku ostatniej części, gdy sopocianie po kilku udanych akcjach doszli gospodarzy na zaledwie 3 punkty (64-61). Zareagowaliśmy jednak idealnie, bo punkty najpierw zdobył Piotr Leśniczak, „trójkę” dorzucił Dariusz DObrzycki i choć goście odpowiedzieli tym samym, to finałowe minuty były już naszym atutem. Ostatnie 5 minut wygraliśmy 11-3 i całe spotkanie 81-69.

Wygrana 12-punktami jest tym cenniejsza, że daje gnieźnianom handicap w postaci lepszego bilansu bezpośredniego z sopocianami. Nad morzem „Orły” przegrały bowiem 10 oczkami 97-87.

Punkty dla MKK: Szydłowski 18 (3/7), Dobrzycki, Kotwasiński  i Leśniczak 12, Rutkowski 11, Rau 10, Barański 6

13 stycznia 2020 | 23:09