Fantastyczny występ Grunwaldu w Austrii

Mało kto spodziewał się tak fantastycznego występu hokeistów halowych Grunwaldu w prestiżowym turnieju RohrMax w Wiedniu. „Wojskowi” z kilkoma gnieźnianami w składzie dotarli aż do finału, gdzie ulegli dopiero… mistrzom świata i Europy – Austrii! Według naszych informacji królem strzelców został Artur Mikuła!

Poznaniacy nie byli faworytami finału, ale po wygraniu czterech spotkań z silnymi rywalami wiara w końcowy sukces była jeszcze silniejsza. I było to widać na parkiecie. Po dwóch kwartach Grunwald remisował z mistrzami świata 2:2. W drugiej połowie Austriacy też mocno musieli się napracować, by pokonać mistrzów Polski. Na 5 minut przed końcem poznaniacy wycofali bramkarza i było tylko 4:3 dla gospodarzy. Na 20 sekund przed końcem sędziowie podyktowali dla Austrii rzut karny, dzięki któremu mistrzowie świata wygrali 5:3. O zwycięstwie zdecydowały więc detale.

WKS Grunwald Poznań – Austria 3:5 (2:2)

Bramki dla Grunwaldu w finale zdobyli Artur Mikuła, Tomasz Dutkiewicz oraz Mateusz Hulbój.

W piątkowo-sobotnich spotkaniach padły rezultaty:

WKS Grunwald Poznań – Belgia 6:4 (2:3)
Bramki: Artur Mikuła 3, Tomasz Dutkiewicz 1, Mikołaj Gumny 1, Tomasz Marcinkowski 1

WKS Grunwald Poznań – SV Arminen Wiedeń 8:2 (3:1)
Bramki: Artur Mikuła 2, Tomasz Dutkiewicz 2, Michał Poltaszewski 2, Mateusz Poltaszewski 1, Mateusz Hulbój 1.

WKS Grunwald – Szwajcaria 4:2 (3:1)

Bramki: Artur Miķuła 2, Tomasz Dutkiewicz 1, Mateusz Hulbój 1.

Półfinał: WKS Grunwald Poznań – HC Lille 2:2, karne zagrywki 2:1

Bramki: Artur Mikuła, Tomasz Dutkiewicz, karne: Artur Mikuła, Michał Kasprzyk.

Dla „Wojskowych” był to jeden z najważniejszych sprawdzianów w ramach przygotowań do Halowego Klubowego Pucharu Europy, dla Austriaków przed Halowymi Mistrzostwami Europy, w których bronić będą złotego medalu. Bilans Grunwaldu z turnieju w Wiedniu to cztery wygrane (Belgia, Szwajcaria, SV Arminen i HC Lille) oraz jedna porażka (w finale z Austrią).

Źródło: Euro Hockey

05 stycznia 2020 | 18:56