Sokół był do ogrania (relacja)

Drugiej porażki z rzędu doznali 2-ligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK. Gnieźnianie po laniu przed tygodniem we własnej hali, tym razem dzielnie walczyli w Międzychodzie, jednak ulegli Sokołowi 91-78

Mecz zaczęliśmy nieźle, bo nawet mimo czterominutowego przestoju, podczas którego nie potrafiliśmy trafić ani razu, pierwsza kwarta zakończyła się tylko 4-punktową stratą. W kolejnej części po celnym rzucie Marka Sobkowiaka mecz rozpoczął się od nowa (27-27), a na pierwsze prowadzenie wyszliśmy na nieco ponad minutę przed przerwą, gdy oba osobiste wykorzystał Emil Rau, a gospodarze zanotowali regres skuteczności. Jednak mimo tego, że dodatkowo dwukrotnie za sprawą D.Dobrzyckiego i D.Wietrzyńskiego zdołaliśmy zablokować rzuty gospodarzy, to i tak na przerwę schodzili oni z minimalną zaliczką 40-37.

W III kwarcie obie drużyny dalej szły niemal łeb w łeb, a w szeregach MKK ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie tylko trzech zawodników. Emil Rau, Daniel Kotwasiński i Piotr Leśniczak potrafili znaleźć drogę do kosza, było to jednak za mało, bo Sokół zdołał wypracować sobie siedmiopunktową zaliczkę i przed ostatnią częścią prowadził 62-55. Marzenia o wywiezieniu punktów z Międzychodu mocno skomplikowały się już po 120 sekundach IV kwarty, gdy miejscowi dobrze weszli w tą część i odskoczyli na 12 oczek. Dwoił się i troił jeszcze Emil Rau (w sumie 22pkt), walczył kolejny raz dzielnie Piotr Leśniczak, jednak nie wystarczyło to do końcowego triumfu, bo międzychodzianie wygrali dzięki lepszemu finiszowi wygrali 91-78. Końcowy triumf gospodarze zawdzięczają między innymi dobrej walce na tablicach, notując dużo więcej zbiórek (45-32)

Na uwagę w tej rundzie zasługuje sensacyjne zwycięstwo UMK Toruń, który ograł na wyjeździe po dogrywce Deckę Pelplin. Goście, którzy do tego meczu mieli tylko jedno zwycięstwo i dodatkowo przegrywali w regulaminowym czasie 5 punktami na 8 sekund przed końcem, zdołali doprowadzić do dogrywki, którą rozstrzygnęli jednym punktem na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 91-92.

Sokół Międzychód – Sklep Polski MKK Gniezno 91-78 (22-18, 18-19, 22-18, 29-23)

Punkty dla MKK: Rau 22, Leśniczak 17, DObrzycki 13, Sobkowiak 10, Kotwasiński 5, Kiełpiński 4, Nocek 3, Rutkowski i Barański po 2

24 listopada 2019 | 14:38