BADMINTON TOP NEWS

Badmintonowy weekend w Gnieźnie i powrót ligi

Hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki w miniony weekend 9-10 listopada wypełniona była badmintonistami! Ponad 300 pojedynków w ramach drugiej edycji turnieju Stolotka oraz pełne siedem podczas meczu 2. Ligi Badmintona pomiędzy UKS PowerBad Gniezno a MLKS Solec Kujawski.

Turniej coraz mocniej zaznacza swoją obecność na badmintonowej mapie Polski. Wzrost ilości zawodników, bogate pakiety startowe, poszerzenie rywalizacji o parabadmintonistów oraz dodatkowy turniej mini-drużyn – to wszystko sprawia, że impreza rozwija się w dobrym kierunku. Pełna relacja filmowa i zdjęciowa etapowo pojawia się na profilu na portalu Facebook fb.me/stolotka.

Punktem kulminacyjnym podczas całego weekendu był powrót ligowego badmintona do Pierwszej Stolicy Polski. Podobnie jak w Poznaniu, tak samo w Gnieźnie – liga powróciła po ponad 30 latach. Co ciekawe – ówcześni zawodnicy Janusz Nawrocki, Zbigniew Nawrocki oraz Włodzimierz Cichocki to ojcowie obecnych zawodników reprezentujących swoje miasto w rozgrywkach II. Ligi Polskiego Związku Badmintona – odpowiednio Patrycji i Eweliny Nawrockich oraz Jakuba Cichockiego.

Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie – po dwóch pierwszych pojedynkach singla mężczyzn drużyna z województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadziła 2:0. Oddech pozwolił złapać punkt zdobyty przez parę Cichocki/Troszak, po czym kobieca para P.Nawrocka/Rybak wygrywając swój mecz, doprowadziły do remisu.  Kolejnym meczem była rywalizacja drugiej deblowej pary mężczyzn, gdzie górą byli goście. W dwóch ostatnich pojedynkach dnia lepsi okazali się być gospodarze, gdzie E. Nawrocka pokonała w grze pojedynczej rywalkę z Solca, a kropkę nad i przy stanie 3:3 postawiła para mieszana Cichocki/Przybyszewska prowadząc drużynę z Gniezna do zdobycia punktów w ligowej tabeli.

Rozpoczęcie turnieju oraz prezentacja drużyn przed meczem przybrała efektowną formę, gdzie całość odbyła się przy specjalnym oświetleniu oraz muzyce. Licznie zgromadzeni kibice z Gniezna (ok. 100 osób) wspierali lokalną drużynę w odniesieniu pierwszego od lat sukcesu w lidze.

UKS PowerBad Gniezno bierze udział w rozgrywkach 2. Ligi Badmintona w Grupie Pomorskiej. Do zakończenia rywalizacji na pierwszym etapie pozostały mecze z ekipami z Olsztyna i Gdańska.

Pełne wyniki indywidualnego turnieju Stolotka: https://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=83DA5CAB-0726-4FB6-8F87-83092B6E6C9A

Pełne wyniki spotkania ligowego:

https://www.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=093BC704-EBFF-4594-A4EA-8ED6A872BF4E&match=30

Fot. Grzegorz Pietrzak

navigate_before
navigate_next

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *