FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Dobry występ młodych zapaśników w MP młodzików

W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział prawie 250 młodych sportowców z 50 klubów. Gnieźnieński Husarz Gniezno reprezentowało 2 zawodników – Eryk i Alan Boguccy, których występ w zmaganiach zaliczyć można do rewelacyjnych.

Obaj przedstawiciele Pierwszej Stolicy Polski zainicjowali swój start w tak poważnej imprezie młodzików, będąc jednocześnie najmłodszymi zapaśnikami w tej grupie wiekowej. Tuż za podium uplasował się Alan, a Eryk zajął ostatecznie 7 pozycję.

W tym samym czasie w Osielsku odbył się Międzynarodowy Turniej Multi Styl w grupie wiekowej dzieci w zapasach w stylu wolnym. W turnieju wzięło udział 290 sportowców z 38 klubów, w tym z Niemiec, Ukrainy, Mołdawii, Słowacji i Rosji. W zmaganiach nie zabrakło również reprezentantów Gniezna. Wyśmienity występ w  zawodach zaliczyła Matylda Dziadoszek, która w kategorii wagowej 29 kg nie miała sobie równej przeciwniczki i tym samym wywalczyła złoty medal. Tuż za podium uplasował się Mateusz Dziadoszek (kategoria wagowa 38 kg), Jan Skupin (kategoria wagowa 42 kg) zajął 8 lokatę, a Dominik Dynaryński (kategoria wagowa 34 kg) sklasyfikowany został na 27 miejscu.

12 listopada 2019 | 21:09