#PiłkarskiRaport: Wygrane drużyn z okręgówki

Jedyną bramkę dla Czarnych zdobył Rafał Wawrzyniak.

Zjednoczeni Trzemeszno 1-1 Noteć Czarnków

Bramkę na wagę remisu Zjednoczonych zdobył Dawid Ciążyński.

Klasa okręgowa 2019/2020, wielkopolska II

LKS Ślesin 1-3 Pelikan Niechanowo

Ważne zwycięstwo odniósł zespół Pelikana Niechanowo w 14 kolejce wielkopolskiej klasy okręgowej. W Ślesinie podopieczni trenera Andrzeja Stefańskiego pokazali „kawał” charakteru i zwyciężyli 3:1, odwracając losy spotkania w ostatnich 20 minutach meczu. Dubletem i asystą w tym spotkaniu popisał się Patryk Jarzyński. Początek meczu to inicjatywa zielono – czarnych, jednak to miejscowi stworzyli groźną akcję z kontry, w której Pelikana uratował słupek. Chwile później okazję do otwarcia wyniku miał Patryk Jarzyński, niestety w dobrej sytuacji trafił w bramkarza. Kolejne minuty należały do Patryka Szafrana, który dwukrotnie bardzo dobrymi interwencjami ratował zielono – czarnych przed utratą bramki. Po drugiej z tych interwencji gospodarze wykonywali rzut rożny z prawej strony boiska, który celnym strzałem z 10 metra zakończył jeden z graczy LKS-u i gospodarze objęli prowadzenie. Pierwsza odsłona to jeszcze próby ataków Pelikana, niestety jeden z nich po strzale Kamila Buczka zatrzymał się na słupku miejscowych. Do przerwy zatem było 1:0 dla LKS-u Ślesin. Po zmianie stron gra była dość chaotyczna z obu stron, a obie drużyny nie stwarzały sobie sytuacji. Dopiero zmiany przeprowadzone z 65 minucie przez trenera Stefańskiego wniosły ożywienie w poczynania zielono – czarnych. Wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Januchowski nękał na prawym skrzydle obrońców gospodarzy, wrzucając piłkę w pole karne do Patryka Jarzyńskiego. Za pierwszym razem ten przegrał pojedynek z golkiperem miejscowych. Lecz po chwili po ponownym dograniu Januchowskiego popularny „Jarzyna” był już skuteczny i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Pięć minut później bardzo aktywny na lewej flance Radosław Trybuła „pozazdrościł” Kubie Januchowskiemu asysty i sam dograł do Jarzyńskiego, któremu pozostało dołożyć stopę i wyprowadzić Pelikana na prowadzenie. W 80 minucie meczu to sam Trybuła mógł podwyższyć prowadzenie Pelikana, lecz po indywidualnej akcji tylko obił poprzeczkę  bramki gospodarzy. Dwie minuty później trzecią bramkę do swojego dorobku mógł dorzucić Jarzyński, lecz w dogodnej sytuacji przestrzelił. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił grający trener Andrzej Stefański, który po asyście Patryka Jarzyńskiego przypieczętował wygraną ekipy z Niechanowa. Brawo dla zespołu za determinację. Mimo trudnego początku i męczarni w środkowej fazie meczu Pelikan pokazał charakter i pewnie pokonał zespół ze Ślesina.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Kamil Buczek, Dawid Urbaniak, Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Szymon Burgiel (Jakub Januchowski), Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński (Dawid Kustra), Andrzej Stefański, Radosław Trybuła (Michał Bełkot), Patryk Jarzyński (Filip Kruczyński). Ponadto: Adam Garczyk.  (http://pelikanniechanowo.pl)

Victoria II Września 0-1 Lechita Kłecko

Triumf Lechity po golu Mateusza Krigera.