Damian Sitarz z Mogilna zwycięzcą V Biegu Niepodległości

Damian Sitarz z Mogilna został triumfatorem piątej edycji Biegu Niepodległości w Gnieźnie. Przybiegł na metę przed Szymonem Wesołowskim i Klaudiuszem Kozłowskim. Najszybsza kobietą okazała się Ewelina Kasprzak z Guszczyna.

596 – tyle dokładnie osób ukończyło dzisiejszy, V Bieg Niepodległości, który rozegrano na ulicach Gniezna. Ton niemal od samego początku nadawała czwórka zawodników – Damian Sitarz, Szymon Wesołowski, Klaudiusz Kozłowski i Patryk Bogucki. Czołówka rozdzieliła się dopiero na ostatnim fragmencie trasy, kilometr przed metą, a najlepszym finiszem popisał się 21-letni Damian Sitarz. 11-kilometrowy bieg pokonał w 40:01, zwyciężając o 12 sekund Szymona Wesołowskiego i o 22 sekundy Klaudiusza Kozłowskiego. – Po części jestem zaskoczony, bo ostatnie miesiące nie były bardzo dobre dla mnie, miałem kilka kontuzji. Ale ostatnie tygodnie poświęciłem na mocne przygotowania i udało się dziś zwyciężyć. Do piątego kilometra dobrze się czułem, ale widziałem, że przeciwnicy są mocni, więc zaatakowałem dopiero na kilometr przed metą. Cieszę się, bo to mój pierwszy występ w Gnieźnie, ale na pewno nie ostatni – powiedział nam na mecie triumfator imprezy.

Pierwszą kobietą na „kresce” okazała się Ewelina Kasprzak z podpoznańskiego Gruszczyna. – Nie spodziewałam się tutaj aż tak trudnej trasy, ale jest ona równa dla wszystkich. Super organizacja imprezy i polecam wszystkim, aby sprawdzić to na własnej skórze. Biegłam już wcześniej tutaj w Biegu Europejskim i byłam czwarta, ale pewnie i stawka była mocniejsza – podsumowała na mecie występ najszybsza kobieta V BN. Pełne wyniki imprezy znajdziecie TUTAJ

11 listopada 2019 | 12:42