Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futbalo - KS 2-3

Mocne uderzenie „Wilków”! Wysoko pokonali Start Konin

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno udanie zainaugurował sezon przed domową publicznością. W niedzielę „Wilki” pokonały SSRiR Start Konin 31:20.

Początek spotkania nie obfitował w bramki. Po dziesięciu minutach mieliśmy wynik 3:4. Szczypiorniak nie błyszczał skutecznością w ataku. „Wilki” miały kłopot z wykorzystywaniem dogodnych sytuacji. W 16. minucie do wyrównania doprowadził młodziutki Marcel Światłowski, który tego dnia debiutował przed gnieźnieńską publicznością. Po chwili trafił Maciej Bałdyga i mieliśmy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

W 21. minucie, po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Bałdygę, gnieźnianie objęli trzybramkowe prowadzenie – 10:7, z kolei na pięć minut przed końcem pierwszej partii miejscowi przeważali w stosunku 13:9. Do przerwy natomiast na tablicy wyników widniał rezultat 15:13. Była więc mała zaliczka przed startem drugiej połowy.

Drugą partię od dwóch bramek zaczął Adam Kniaź, dzięki czemu powiększyła się przewaga Szczypiorniaka do rezultatu 17:13. W 33. minucie Dariusz Zarzycki znalazł receptę na zatrzymanie nieomylnego wcześniej na linii siódmego metra Marcela Urbańskiego. Tuż po przerwie gra „Wilków” wyglądała lepiej niż w pierwszej połowie. Odskoczyli rywalom na pięć trafień i starali się kontrolować mecz.

Na kwadrans przed końcem gospodarze mieli siedem bramek przewagi i wydawało się, że są na doskonałej drodze do zainkasowania pierwszego zwycięstwa w tym sezonie Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn. W końcowych fragmentach szczypiorniści prowadzeni przez Kamila Hanuszczaka zachowali chłodne głowy i ostatecznie zanotowali pokaźną wygraną 31:20.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno – SSRiR Start Konin 31:20 (15:13)

Szczypiorniak: Zarzycki – Sobański (4), Kapella (1), Bałdyga (4), Grzelak (1), Szymkowiak (4), Światłowski (2), Kniaź (3), Siudeja (1), Kędziora (4), Łuczak, Miemietz, Gadecki (3), Stempuchowski (3), Hanuszczak (1).

Start: M. Pawlak, Różycki – Szudrowicz, Urbański (7), Grzelka (2), Góralski (4), Hejna, Woźniak, Popiela, Jankowski (1), Lorencki (2), A. Pawlak, Kujawiński (3), Derdziński, Kałecki (1).

Sędziowie: Kaliszewski – Tyliński (Kościan)

10 listopada 2019 | 15:17