Kolejna lekcja od MKK. Biofarm bez szans!

Kolejne powody do radości mają II-ligowi koszykarze Sklepu Polskiego. Dziś w Poznaniu gnieźnianie wysoko pokonali Biofarm Basket II 88-69

Czwarte zwycięstwo z rzędu, a trzecie wyjazdowe zanotowały gnieźnieńskie Orły. Tym razem do sukcesu przyjezdnych poprowadził Emil Rau, który po kilku przeciętnych występach, pokazał w końcu próbkę swoich możliwości zdobywając aż 22 punkty. Co cieszy, silnym punktem byli też po raz kolejny nowi zawodnicy MKK – M.Rutkowski i J. Barański, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 10 punktów.

W meczu z Biofarmem, zwycięstwo naszych koszykarzy ani przez moment nie było zagrożone, a przecież graliśmy kolejny raz bez jednego z liderów, Michała Szydłowskiego leczącego kontuzjowany palec. Gospodarze w pierwszej kwarcie oddali zaledwie 5 celnych rzutów z gry (gnieźnianie dwukrotnie więcej), więc błyskawicznie objęliśmy prowadzenie 27-16.

Nerwowo przez chwilę zrobiło się w II kwarcie, gdy m.in B.Ziółek dwukrotnie wycelował za trzy punkty, a przyjezdni wyraźnie zacięli się. Poznaniacy zniwelowali niemal całą stratę i w połowie tej części było już tylko 34-32 dla MKK. Na szczęście do przerwy to my dwukrotnie pokazaliśmy, że i w tym elemencie nie jesteśmy gorsi, więc na przerwę schodziliśmy z 6-punktową zaliczką 50-44.

Koncertowo za to zagraliśmy kolejną część, w której aż pięciokrotnie trafiliśmy z obwodu! Rutkowski, Dobrzycki, Kiełpiński i dwukrotnie Emil Rau odebrali Biofarmowi ochotę do gry, który pierwsze punkty zdobył dopiero po 4 minutach. 19-punktowe prowadzenie w zasadzie załatwiło sprawę końcowego triumfu i tak też się stało. Ostatnią część zagraliśmy już bez presji i cały mecz zakończył się wysokim zwycięstwem MKK 88-69.

Gnieźnianie zanotowali piąte zwycięstwo w sezonie (przy jednej porażce) i znów na chwilę wskoczyli na pozycję lidera tabeli.  Kolejny mecz za tydzień z rezerwami Arki Gdynia i wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz kolejki. Gdynianie także zanotowali do tej pory tylko jedną porażkę.

Biofarm Basket II Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 69-88 (16-27, 28-23, 10-23, 15-15)

Punkty dla MKK: Rau 22 (3/7), Rutkowski 11, Barański i Wietrzyński 10, Kiełpiński 9, Dobrzycki 8, Lesniczak 6, Kotwasiński 5, Tyborowski 4, Sobkowiak 2, Nocek 1

09 listopada 2019 | 14:49